Rīta Panorāma

Kādas maskas lieto tautieši Lielbritānijā?

Rīta Panorāma

Administratīvi teritoriālā reforma finiša taisnē. Intervija ar Lindu Liepiņu

Ar koncertu «Lielajā Dzintarā» svinēs Imanta Kalniņa dzimšanas dienu

Ar koncertu Liepājā svinēs Imanta Kalniņa dzimšanas dienu

Liepājas koncertzāle “Lielais dzintars” 26. maijā ar koncertuzvedumu “Kamēr vēl gliemeži skrien” aicina svinēt komponista Imanta Kalniņa 79. dzimšanas dienu. Uz koncertu klātienē aicināti 20 klausītāji, savukārt pārējiem komponista uzvedumu būs iespēja vērot tiešraidē, medijus informē koncertzāles pārstāvji.

Koncertuzvedumā režisore Māra Ķimele kopā ar mūziķiem Daumantu Kalniņu un Kasparu Zemīti radījuši stāstu, kas aizsniedzas līdz komponista daiļrades pirmsākumiem, mūziķiem atskaņojot gan mazāk zināmas, gan klausītāju iemīļotas Imanta Kalniņa dziesmas.

“Imants Kalniņš ir ikoniska figūra latviešu mūzikā. Nav iedomājama Latvijas muzikālā aina bez komponista bagātīgās artavas gan akadēmiskajā, gan roka un populārajā mūzikā. Bet vēl svarīgāk – nav neviena latvieša, kas nemīlētu un nedungotu kaut reizi dzīvē kādu no Imanta Kalniņa melodijām, tās ir folklorizējušās – kļuvušas par neatņemamu dzīves sastāvdaļu,” uz koncertu aicina Liepājas koncertzāles “Lielais dzintars” mākslinieciskā vadītāja Baiba Bartkeviča.

Skaņdarbus programmai atlasīt palīdzēja komponists un diriģents Juris Vaivods. Līdzās dziesmām izskanēs instrumentālie skaņdarbi obojas, klavieru un ģitāru spēlē. Koncertuzveduma tapšanā piedalījies arī pats Imants Kalniņš, daloties esejiskās pārdomās par laika ritējumu. Tās caurvīsies koncertuzvedumam, vienojot skaņdarbu radīšanas laiku ar šodienu.

KONTEKSTS: 

Ārkārtējo situāciju Covid-19 dēļ Latvijā izsludināja 12. martā. Tās laikā noteikta virkne ierobežojumu un aizliegumu, tai skaitā aizliegti visi publiskie pasākumi un ierobežota pulcēšanās.

Vēlāk ārkārtējā situācija pagarināta līdz 9. jūnijam, bet ir mīkstināti iepriekš noteiktie striktie ierobežojumi - atļauta pulcēšanās līdz 25 cilvēku lielām grupām, ievērojot divu metru distanci.

No 12. maija pakāpeniski atsāk darboties muzeji, bibliotēkas, privātās kultūrvietas un var notikt nelieli kultūras pasākumi gan iekštelpās, gan ārtelpās. Kultūras iestādēm noteikti dažādi sanitārie protokoli, kas jāievēro, atsākot darbu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Mūzika
Kultūra
Jaunākie
Interesanti