Ar kino mūziku Liepājā uzstāsies Andrejs Osokins un māsas Balanas

Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” sestdien, 18. janvārī, uzstāsies pianists Andrejs Osokins un māsas Balanas – vijolniece Kristīne Balanas un čelliste Margarita Balanas. Koncertā būs dzirdami skaņdarbi no slavenām kino filmām, medijus informē koncertzāles pārstāvji.

Čellistes Margaritas Balanas, vijolnieces Kristīnes Balanas un pianista Andreja Osokina radošā sadarbība aizsākusies studiju laikā Londonas Karaliskajā mūzikas akadēmijā. Kopš tā laika mūziķi kopā uzstājušies dažādos projektos un sastāvos.

Kino mūzikai veltītā koncertprogramma ir līdz šim vērienīgākais trio projekts.

Koncertā būs dzirdamas kompozīcijas no tādām filmām kā Franko Dzefirelli “Romeo un Džuljeta”, Alfrēda Hičkoka “Psiho”, Ingmara Bergmana “Mīklaini kā spoguļi”, Stenlija Kubrika “Berija Lindona” un “Acis plaši aizvērtas”, Andreja Tarkovska “Nostalģijas”, Žana Pjēra Ženē “Amēlija”, Romāna Polansa “Rozmarijas bērns”, Leonīda Leimaņa “Pie bagātās kundzes”, Deivida Linča “Tvinpīka”, Stīvena Spīlberga “Žokļi” un citām.

Tās būs Nino Rotas, Marģera Zariņa, Jana Tīrsena, Andželo Badalamenti, Džona Viljamsa, kā arī Johana Sebastiāna Baha, Ferenca Lista, Sergeja Prokofjeva un Kloda Debisī kompozīcijas īpaši koncertam izveidotās transkripcijās vijolei, čellam un klavierēm.

Kristīne Balanas (no kreisās), Andrejs Osokins, Margarita Balanas

Koncerta programmas aranžējumu autors ir latviešu komponists Leo Lobrevs.

Koncerta programmu papildinās Johanesa Brāmsa slavenā “Šūpuļdziesma” blakus nepielūdzamajai nāves tēmai no 118. opusa “Intermeco”, kā arī “Pirmais klavieru trio”.

Māsām Balanas šis būs pirmais koncerts “Lielajā dzintarā”.

“Ar nepacietību gaidu mūsu uzstāšanos ar kino mūzikas programmu šajā kultūras templī! Šī zāle ir radīta pasaules līmeņa koncertiem,” par gaidāmo koncertu Liepājā teic vijolniece Kristīne Balanas.

Izcilo mūziķu sniegumu Liepājā papildinās īpaši šai programmai veidotas mākslinieka Jāņa Romanovska video projekcijas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti