Andrejs Osokins sniegs poētisku solokoncertu Berģos

28.decembrī Berģu kultūras centrā ar solokoncertu uzstāsies pianists Andrejs Osokins. “Mans solokoncerts būs pārpildīts ar Ziemassvētku prieku un siltumu – tajā vēlos uzburt poētisku, gandrīz intīmu atmosfēru,” pianists Andrejs Osokins raksturo solokoncertu kultūras centrā “Berģi”.

Kā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta Panorāma" stāsta pianists, kad viņš ārzemēs ļoti labi spēlē mūziku, ko ārzemnieki nezina, ārzemnieki jautā, kāpēc viņi šo mūziku nezina, kas ir Vītols, un kāpēc viņi nezina Vasku?

"Atklāt jaunu mūziku cilvēkiem ir brīnišķīga bauda," rezumē pianists.

Īpašu gandarījumu pianists Andrejs Osokins ik reizi izjūt tad, ja solokoncertā var atskaņot arī latviešu komponistu opusus.

Koncerta programmas pirmajā daļā būs dzirdamas klasiskas vērtības – komponistu Volfganga Amadeja Mocarta un Friderika Šopēna skaņdarbi, kurus raksturo skaistas un dziedošas melodijas, romantisks saviļņojums un virtuoza klavierspēle.

Otrā daļa veltīta 20. gadsimta sākumam – laikam, kad mūzikā un mākslā bija ļoti daudz virzienu un dažādu "-ismu". Izskanēs gan krievu vēlīnā romantisma smeldze ar Sergeja Rahmaņinova miniatūrām, latviešu klaviermūzikas pērļu rota ar Jāzepa Vītola kompozīcijām un tajā pašā laikā Amerikā tapušie Džordža Geršvina vispazīstamākie šedevri – dziesmas un “Rapsodija blūza stilā”.

Jau 7.janvārī Andrejs Osokins uzstāsies kopā ar orķestri “Rīga” VEF Kultūras pilī, bet 22. janvārī - visu trīs Osokinu dinastijas pianistu koncertā.

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Mūzika
Kultūra
Jaunākie
Populārākie
Interesanti