Alūksnē notiks Vidzemes jauniešu kamerorķestru festivāls

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Sestdien, 5.martā,  Alūksnes kultūras centrā notiks 16. Vidzemes jauniešu kamerorķestru festivāls, kurā dažādus klasiskās mūzikas skaņdarbus, sākot no baroka līdz mūsdienu mūzikai, atskaņos ap pusotra simta jauno mūziķu.

Vidzemes jauniešu kamerorķestru festivāla tradīcija aizsākās 2000.gadā  Cēsīs, kad pirmajā festivālā piedalījās Cēsu, Valmieras,  Madonas un Ogres orķestri. Turpmākajos gados festivāla norisei izvēlēta kāda no pilsētām, no kurām nāk orķestri - festivāla dalībnieki. Līdz šim festivāls organizēts arī Madonā, Ogrē, Valmierā, Siguldā, Lēdurgā, Limbažos un Valkā, turklāt - vairākās pilsētās jau divas reizes.

Vairāki orķestri festivālam pievienojušies vienu vai vairākus gadus, bet no kādreizējā Rīgas rajona orķestra izveidojušies vairāki patstāvīgi orķestri. Pirmo reizi šogad festivālā piedalīsies Alūksnes mūzikas skolas vijolnieku ansamblis.

Festivāla iedvesmots, radies arī jauns muzikāls kolektīvs - Vidzemes apvienotais jauniešu simfoniskais orķestris, kas nu jau izveidojies kā patstāvīga koncertvienība. Tas reizi gadā muzicē kopā šajā festivālā un jau piedalījies trijos Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos.

Šogad festivālā uz Alūksnes kultūras centra Lielās zāles skatuves muzicējam varēs dzirdēt jaunos mūziķus no Cēsu, Valmieras, Madonas, Krimuldas, Limbažu Valkas, kā arī Alūksnes mūzikas skolām.

Vidzemes jauniešu kamerorķestru festivālā katrs orķestris atskaņos atsevišķu aptuveni 15 minūšu garu programmu, bet galvenais notikums būs apvienotā orķestra priekšnesums koncerta noslēgumā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti