Kultūras ziņas

Svinam brīvību! 21:15

Kultūras ziņas

Kultūras ziņas

Aivaram Gudrajam - 60

Aivars Gudrais sāk koncerttūri «Dvēseles sešas stīgas»

Ar koncertu Ādažu kultūras centrā šodien sāksies izcilā ģitārista Aivara Gudrā 60. jubilejai veltītā koncerttūre „Dvēseles sešas stīgas”.

Kopumā notiks septiņi koncerti, kuros vienkopus būs iespēja dzirdēt mūziķus no trijām leģendārām grupām – „Zodiaka”, „Sīpoliem” un „Turaidas Rozes”. Visās šajās grupās Aivars Gudrais spēlējis un viņa ģitārai to skanējumā bijusi īpaša loma.

Uģis Roze un Mārtiņš BraunsBaiba Kušķe
  Koncerta dalībnieku vidū būs arī Uģis Roze un Mārtiņš Brauns, kuri stāsta, ka Aivara Gudrā aicinājumam spēlēt kopā atsaukušies ar vislielāko prieku, jo augstu vērtē viņa meistarību.

  Gudrais koncertiem kopā pulcējis draugus un domubiedrus komponistus Mārtiņu Braunu un Jāni Lūsēnu, dziedātājus Zigfrīdu Muktupāvelu, Olgu Rajecku, Uģi Rozi, Zani Gudro un Ievu Sutugovu; mūziķus Raimondu Ozolu (vijole), Juri Kristonu (taustiņinstrumenti), Modri Laizānu (bass), Rūdolfu Dankfeldu (sitamie instrumenti) un Andi Klučnieku (flauta, stabules). Koncertos skanēs dziesmas un instrumentālā mūzika no Imanta Kalniņa, Jāņa Lūsēna un Mārtiņa Brauna 80.gadu un vēlākas daiļrades: „Lielais Alberts”, „Elpo”, „Nelaid, māte, bērnus mežā”, „Apvij rokas”, fināls no mūzikas kinofilmai „Pūt, vējiņi”, „Taisnība”, „Tēvu zeme” u.c.

   

  Turpmākie Aivara Gudrā jubilejas koncerti notiks:

  10. maijā Jelgavas Kultūras namā,
  11. maijā Valmieras Kultūras centrā,
  12. maijā Liepājas Olimpiskā centra Rožu zālē,
  18. maijā Rīgā, VEF Kultūras pilī,
  19. maijā Vidzemes koncertzālē „Cēsis”,
  2. jūnijā Latgales vēstniecībā „Gors”.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Mūzika
  Kultūra
  Jaunākie
  Interesanti