Liepājas Simfoniskā orķestra muzikālie viesi rudenī – Vondrāčeks, Maeda, Sējāns, Leimane

Šoruden kopā ar Liepājas Simfonisko orķestri uz koncertzāles "Lielais dzintars" skatuves kāps čehu pianists Lukāšs Vondrāčeks, japāņu uzlecošā zvaigzne vijolniece Hina Maeda, pašmāju atskaņotājmākslinieks, mūzikas producents un komponists Reinis Sējāns un arī Latvijas Nacionālā baleta vadošā soliste Elza Leimane, informē orķestra pārstāvji.

143. koncertsezonas atklāšana gaidāma 16. septembrī. "Liepājas Simfoniskais orķestris un tā galvenais diriģents Guntis Kuzma klausītājus vedīs emocionālā ceļojumā no tumsas uz gaismu, no izmisuma uz cerību: triumfs pār paša piedzīvoto psiholoģisko krīzi un atgriešanās pie radošās darbības ir Sergeja Rahmaņinova Otrā klavierkoncerta tēma," sola orķestrī.

Sezonas atklāšanas koncerta īpašais viesis būs čehu pianists Lukāšs Vondrāčeks. Laikraksts "The Boston Globe" par viņa pērn atskaņoto Rahmaņinova Otro klavierkoncertu kopā ar Bostonas Simfonisko orķestri rakstīja jūsmīgas atsauksmes: "Viņa spēle izcēlās ar mirdzošām, vieglām pasāžām un skaņdarba tumšās, retoriskās drāmas pārvaldījumu."

Vēl programmā iekļauts viena no ietekmīgākajiem Polijas mūziķiem, komponista Vitolda Ļutoslavska Koncerts orķestrim, kā arī pašmāju mūzikas dižgara – komponista Agra Engelmaņa opuss "Musica alba".

21. oktobrī koncertzālē "Lielais dzintars" pirmo reizi ar simfonisku vērienu izskanēs mūziķa un komponista Reiņa Sējāna un Latvijas Nacionālā baleta vadošās solistes un horeogrāfes Elzas Leimanes kopdarbs "Vārna. Lidojums vienā cēlienā".

""Vārna. Lidojums vienā cēlienā" ir stāsts par cilvēku – ne par vārnu – par cilvēka iekšējo cīņu, par neglīto skaistajā un skaisto neglītajā, tuvošanos bīstamajam un sevis no jauna iepazīšanu. Vārna kā simbols, kā ārkārtīgi intelektuāli attīstīts un skaists putns šo stāstu palīdz izstāstīt tā, lai katrs tajā ieraudzītu sevi," teikts darba aprakstā.

Hina Maeda
Hina Maeda

2. decembrī Liepājas Simfoniskais orķestris Gunta Kuzmas vadībā koncertēs ar japāņu uzlecošo zvaigzni – vijolnieci Hinu Maedu, kas nupat plūca laurus 16. Starptautiskajā Henrika Veņavska vijolnieku konkursā, ar šo milzīgo panākumu piesaistot lielu mūzikas pasaules uzmanību.

Uz "Lielā dzintara" skatuves mūziķe atskaņos poļu komponista Henrika Veņavska Otro vijolkoncertu, bet vakara programmā skanēs arī Kārļa Marijas fon Vēbera uvertīra operai "Eiriante" un Sergeja Rahmaņinova simfoniskā poēma "Mirušo sala", savukārt pasaules pirmatskaņojumu piedzīvos Jura Karlsona "Noslēpumainais dārzs".

Koncertus atbalsta Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Valsts kultūrkapitāla fonds un Liepājas pilsēta.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti