24. februārī Rīgas cirka arēnā izskanēs labdarības koncerts «Veltījums Ukrainai»

2023. gada 24. februārī atjaunotajā Rīgas cirka arēnā, iezīmējot tieši vienu gadu Ukrainas cīņai par neatkarību un brīvību, izskanēs labdarības koncerts "Veltījums Ukrainai". Koncertā ar savu veltījumu Ukrainai dalīsies dažādi Latvijā zināmi mūziķi, mākslinieki, kā arī draugi no Ukrainas, informēja pasākuma organizatori – fonds "Uzņēmēji mieram".

"Gan šis labdarības koncerts ar mākslinieku, radošās komandas un atbalstītāju brīvprātīgu dalību, gan ikviens koncertā gūtais ziedojums ir veltījums un atbalsts nenogurstošajai Ukrainas tautai cīņā par brīvību un cilvēcību," pastāstīja fondā "Uzņēmēji mieram". 

Koncertā uzstāsies Vestards Šimkus, "Latvian Voices", "Dagamba", vīru koris "Gaudeamus", "The Sound Poets", "Tautumeitas", "Carnival Youth", Goran Gora un citi Ukrainas draugi un atbalstītāji.

"Es ticu, ka pilnīgi katram pasaules iedzīvotājam ir pa spēkam palīdzēt citiem. Pat labs vārds, atbalstošs plecs vai līdzjūtība sniedz atbalstu. Es ticu, ka mūzika ir viens no spēcīgākajiem atbalsta veidiem, jo dziedot cilvēks ir pilnībā atklāts. Un šī atklātība ir tā palīdzības forma, ko nav iespējams notēlot, – tā ir patiesa un ļoti īsta," uzsvēra Goran Gora.

"Ar grupu esam piedalījušies daudz un dažādos Ukrainas atbalsta koncertos gan Latvijā, gan ārzemēs, un šis koncerts "Veltījums Ukrainai" noteikti nav izņēmums. Karš nav beidzies, un ukraiņiem palīdzība ir un būs nepieciešama vēl ilgi. Mūzika ir spēcīgs ierocis šajā laikā, kad jācīnās ar ļaunumu no austrumiem. Liels paldies koncerta organizatoriem par to, ka mēs varam turpināt atbalstīt ukraiņus arī gadu pēc kara sākuma!" sacīja grupas "Dagamba" mūziķis Valters Pūce.

"Jau 10 mēnešus tepat kaimiņos notiek kas drausmīgs un murgam līdzīgs. Mēs nevaram izlikties to nezinām, tāpēc katrs atbalstām ukraiņus, kā spējam. Gribētos ticēt, ka pēc diviem mēnešiem šim neprātīgajam karam pienāks gals. Gribētos ticēt, bet, ja ne – mēs turpināsim palīdzēt, un dziesmai šajā nepriecīgajā gadadienā noteikti būs lielāks spēks nekā saukļiem un lozungiem. Mēs turpināsim palīdzēt," norādīja grupas "Iļģi" mūziķe Ilga Reizniece.

"Būšu pagodināts piedalīties šajā labdarības koncertā, paužot sirsnīgu atbalstu drosmīgajai, dzīves spēka pilnajai ukraiņu tautai, kura nepakļaujas Krievijas asiņainajam imperiālismam un cīnās par savu pastāvēšanu laikmetā, kad mūs no visām pusēm burtiski ieskauj tumsa un tās šķietami nebeidzamie meli. Nacionālas valstis, tautu pašnoteikšanās tiesības, ikdienas dzīvē iemiesotas tradicionālās vērtības un jebkāds cilvēcīgums allaž ir gaužām neērts pretspēks ikvienai pārnacionālai, impēriskai tumsai, lai no kuras debess puses tā arī nenāktu. Savu uzstāšanos šajā koncertā centīšos veidot kā kaut vai tikai niecīgu šīs gaismas atspulgu, izpildot savu improvizāciju par kādas aizkustinoši skaistas ukraiņu tautasdziesmas tēmu," sacīja pianists Vestards Šimkus.

Visi koncertā gūtie ziedojumi tiks novirzīti Ukrainas atbalstam.

Par fondu "Uzņēmēji mieram"

Šī gada martā pēc Krievijas uzsāktā kara Ukrainas teritorijā, tika izveidota kustība "Uzņēmēji mieram", apvienojot vairāk nekā 200 uzņēmumus un uzņēmējus, lai sniegtu atbalstu karā cietušajiem Ukrainas iedzīvotājiem.

Līdz šim ar fonda starpniecību saziedoti vairāk nekā 4 200 000 eiro, kā arī par ziedotajiem līdzekļiem iegādātas automašīnas un droni militārām vajadzībām, militārie tērpi un apavi, ugunsdzēšamie aparāti, rācijas un daudz citu būtisku elementu Ukrainas aizstāvjiem, kā arī ticis sniegts ievērojams humānais atbalsts civiliedzīvotājiem, atbalsts slimnīcu darbības nodrošināšanā, iegādātas un piegādātas ātrās palīdzības automašīnas.

"Uzņēmēji mieram" partneri Latvijā ir Aizsardzības ministrija, Nacionālie bruņotie spēki, Ukrainas vēstniecība Latvijā, Ziedot.lv, "Viegli palīdzēt", resursu centrs sievietēm "Marta" un citas humānās palīdzības organizācijas. Savukārt kravu sūtījumu palīdzības saņēmējs Ukrainā ir Nacionālā gvarde.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti