Kā norāda balvas veidotāji, mērķis ir kļūt par nozīmīgu tradīciju mūzikas nozarē, reprezentējot un pārstāvot nozari visa gada garumā, veicinot izglītošanu, diskusijas nozarei svarīgos jautājumos, tajā skaitā intelektuālā īpašuma jomā.
"Kad gada pirmajā pusē LaIPA (Latvijas izpildītāju un producentu apvienība) kopsapulcē sanācām kopā un apspriedām nepieciešamību mainīt nozares balvu pasniegšanas kārtību, ar biedru balsu pārsvaru LaIPA padomei tika deleģēts veidot jaunu nozari godinošu apbalvojumu GAMMA. Tas ir nozīmīgs Latvijas izpildītāju un producentu lēmums, kurš realizēsies nākamā gada pavasarī," par lēmumu komentē LaIPA padomes loceklis un mūziķis Kārlis Auzāns.
Balvas nolikums un nominācijas veidotas, sadarbojoties vairākām intelektuālā īpašuma pārstāvošajām nozares organizācijām: LaIPA, AKKA/Laa, Patentu valde un "Music Latvia".
Kā norāda balvas rīkotāji, tad nominācijas veidos divas komponentes: pragmatisms un inteliģence jeb dati un žūrija. Viena daļa nomināciju aptver visu mākslinieka darbības kopumu aktuālajā gadā, otra – vērtē kādu noteiktu sastāvdaļu (radošo aspektu).
"Balvas GAMMA centrālais fokuss ir mūzikas nozare kā dinamiska ekosistēma šodienas pasaulē, kur radošie panākumi cieši savijas ar tehnoloģiju iespējām. Sasniegumi tiek vērtēti gan pēc kvantitatīviem rādītājiem – straumēšanas skaitļiem, atskaņošanas biežuma radio un koncertdarbības intensitātes, gan pēc kvalitatīviem radošiem un mākslinieciskiem kritērijiem, kurus izvērtē profesionāla žūrija. Liela nozīme tiek piešķirta arī mārketinga aktivitātēm, plānošanas spējām un stratēģiskajai pieejai mākslinieku karjeras attīstībā. Ņemot vērā mūsdienu industrijas tendences, īpaša uzmanība tiek pievērsta singla formātam, kas šobrīd ir galvenais nozares virzītājspēks, un tas tiek iekļauts arī GAMMA nolikumā un nomināciju vērtēšanas kritērijos," komentē LaIPA padomes locekle un "Music Latvia" izpilddirektore Agnese Cimuška-Rekke.
GAMMA izvērtēs un pasniegs balvas tādās nominācijās kā "Gada solo mākslinieks", "Gada solo māksliniece", "Gada grupa", "Gada jaunais mākslinieks vai grupa", "Straumētākais ieraksts Latvijā", "Radio hits", "Labākais mākslinieks žanrā". Nozares nomināciju vidū izvērtēs pretendentus tādās nominācijās kā "Mediju profesionālis mūzikas jomā", "Menedžments vai ierakstu izdevējs", "Gaismu vai skaņu režisors", "Scenogrāfs", "Video klipu režisors", "Pasākumu un koncertu režisors vai producents", "Gada koncertvieta", "Gada inovācija mūzikas tehnoloģijās" un citās.
AKKA/LAA Padomes priekšsēdētājs un mūziķis Kārlis Kazāks atzīst: "Mēs visi bijām pieraduši, ka mums ir balva. Es esmu viens no tiem, kas šo balvu ir diezgan klaji kritizējis daudzu gadu garumā par dažādām lietām. Līdz ar to man organiski vajadzētu būt tam, kas saka – jā, mums vajag, mums vajag jaunu. Tajā pat laikā ir skaidrs, ka nebūtu labi, ja mums būtu divas vienādas balvas. Taču, redzot GAMMA piedāvājumu, es redzu lielu uzsvaru uz lietām, kas "Zelta mikrofonā" nekad nav bijušas."
Žūrijas kopums sastāvēs no trīs kategorijām – nozares profesionāļi (nozares eksperti, žurnālisti, mūzikas kritiķi u.c.), mūziķu žūrija (mūziķi, mūzikas autori un mūzikas producenti), klausītāji (mūzikas entuziasti, sadarbojoties ar populāro vietni "Melomaniaki").
Uzvarētāji tiks godināti GAMMA apbalvošanas ceremonijā, kas notiks 2025. gada 5. martā "Arēnā Rīga", ceremonijas mākslinieki un priekšnesuma detaļas tiks atklātas pakāpeniski līdz nākamā gada sākumam.
Ceremonijas režijas komandas kodolu veidos mūziķis un režisors Papa Chi, TV režisore Ilze Jansone, kā arī dizainers un scenogrāfs Artūrs Analts. Gaismu režisors ceremonijā būs Pāvels Armanis, bet skaņas komandu vadīs Didzis Simanovičs. GAMMA zīmolu un vizuālo konceptu veidojusi "KiD dizaina studija".
Ar balvas nolikumu var iepazīties šeit.
GAMMA rīkotāju komanda aicina nozares dalībniekiem iesniegt ierosinājumus un sniegt savus komentārus par publiskoto nolikumu līdz šī gada 16. oktobrim, sūtot tos uz [email protected]. Ieteikumi tiks apkopti un nolikums ar tiem papildināts līdz 1. novembrim.