Kur meklēt jaudīgākos brīvdienu koncertus? Pasākumu ceļvedis

Vasaras sākumā jau paspējuši izskanēt gan pirmie pilsētu un novadu svētki, gan pāris no lielajiem un vislielākajiem koncertiem. Tomēr pasākumu organizētāji nedomā apstāties, tā vietā piedāvājot arvien plašāku pasākumu piedāvājumu, un laiks sagaidīt arī pirmos festivālus! Šajā nedēļas nogalē ir vērts paskatīties arī Madonas, Dobeles, Skrīveru un Neretas svētku virzienā, kur jaudīgākais piedāvājums, šķiet, ka atrodams Dobelē, jo svinama 770 gadu jubileja.

Kur meklēt jaudīgākos brīvdienu koncertus? Pasākumu ceļvedis
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

"Zāle"

7. jūnijā Ēbeļmuižas parkā, Rīgā

Vasaras "Stropi" atkal ir vaļā un pieskandina Rīgas mikrorajonus. Bērzu birzs Ēbeļmuižas parkā, kaut kur starp daudzdzīvokļu mājām un lielveikaliem ir vieta, kurā mūzika nereti sastop citur nesatiekamus klausītājus. Grupas "Zāle" akustiski meditatīvā mūzika var sagādāt skaistu un mierīgu mirkli mikrorajona vidu. Un ieeja bez maksas!

"Hameleoni"

8. jūnijā koncertdārzā "Pūt, vējiņi!" Liepājā

Kā gan nepasmaidīt, uzzinot, ka Liepājā savus 25 gadus uz skatuves svinēs latviešu "Modern Talking" jeb "Hameleoni". Var diezgan droši apgalvot, ka koncerts daļai no publikas varētu sagādāt krietnu kravu nostalģisku atmiņu. Un tas nav viss – uz koncertu iegādātās biļetes ļauj apmeklēt arī nakts ballīti ar "Mazo princi" un dīdžeju Agri Semēvicu.

"Juuk" – "Tulkojumi"

8. jūnijā Latgales vēstniecībā "Gors" Rēzeknē

Kā saka paši "Juuk", tad šī būs viņu pirmā reize Rēzeknē. Edgara Šubrovska mūzikas projekts daudz rotaļājas ar vārdiem, tostarp latviskojot arī citās valodās radītu dzeju un dziesmas. Pirmais, kas nāk prātā, ir Edgara brīnišķīgais latviskojums 19. gadsimta amerikāņu mūziķa Fostera dziesmas "Hard Times Come Again No More". Jautāsiet, kā šis teikums ir latviskots? Te ir atbilde – "Sūdi, vairāk nenāciet". Un grupas skanējumā tas izklausās patiešām organiski.

"Rīmdari" – "Nereāli"

8. jūnijā Vidzemes koncertzālē "Cēsis"

"Rīmdari" ir Cēsu repa grupa, kas pamanāmāk vai ne tik ļoti pamanāmi laiduši klajā gana daudz skanīgu repa gabalu, tostarp arī kritiķu novērtēto "Katrā elpas vilcienā". Varbūt tieši šo dziesmu ir vērts atrast straumēšanas platformās, ja nu vēl "Rīmdaru" vārdu neesi pamanījis. Un vispār – ir laiks pieņemt, ka hiphops ir popmūzika un ielaužas arī smalkās koncertzālēs.

"Pērkons" – Jura Kulakova piemiņai

8. jūnijā "Zeit" radošajā kvartālā Līgatnē

Atvadījušies no Latvijas mūzikas ikonas Jura Kulakova, "Pērkons" turpina dārdēt un saviļņot klausītājus ar savām spēcīgajām dziesmām un grupas koši uzlādēto stāstu. Man ir grūti spriest, kā grupu uztver divdesmitgadnieki, bet ir skaidrs, ka no manas un iepriekšējo paaudžu cilvēku sirdīm "Pērkonu" vairs neizdzēst.

Unkle

8. jūnijā "Hanzas peronā" Rīgā

Man Unkle vārds saistās ar šī projekta sadarbību ar "Radiohead" seju – Tomu Jorku tumšā elektroniskās mūzikas dziesmā "Rabbit in Your Headlights". Kopš tā brīža ir pagājis garš laiks un Unkle ir paspējis sadarboties gan ar Ričardu Aškroftu, gan Braienu Īno, turpinot radīt iespaidīgu mūziku. Britu producents un mūziķis Džeimss Lavels spēj uzburt spēcīgu atmosfēru, kas klausītājus aizved vēl nestaigātu sajūtu ceļos.

"Zobens un lemess" – smagās mūzikas festivāls

7. jūnijs – 9. jūnijs Bauskas pilskalna parkā

Daudz baltu tradicionālās kultūras un etnogrāfijas, kas savijas ar kārtīgu metālu – tāds ir "Zobens un lemess" jau vairāku gadu garumā. Metāla mūzikas grupas no Islandes, Zviedrijas, Norvēģijas, Latvijas un citām valstīm. Un mēs visi pieaugam – arī metālisti –, mani iepriecināja pasākuma aprakstā izceltais teikums – šogad vairāk aktivitāšu tieši bērniem!

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti