Rīta Panorāma

Ekoloģiskos tīrīšanas līdzekļus eksportē pat uz Abū Dabī

Rīta Panorāma

Ziemassvētku noskaņu programma «Es ticu...»

Izstādē «Nenorunātās tikšanās» vēsture mīsies ar nākotnes scenārijiem

Zinātniskā fantastika un māksla satiekas izstādē «Nenorunātās tikšanās»

Izstāžu zālē "Arsenāls" 12. decembrī tiks atklāta Latvijas Laikmetīgās mākslas centra (LLMC) izstāde "Nenorunātās tikšanās". Izstāde veltīta zinātniskās fantastikas žanra ietekmei mākslas teritorijā, ietverot gan vēsturisku izpēti, gan tēmas aktualitāti mūsdienu mākslinieku darbos.

Atsaucoties uz Andreja Tarkovska leģendāro filmu “Solaris” un brāļu Strugacku darbiem, izstāžu zāles telpas pārvērstas līdz nepazīšanai. Izstāde "Nenorunātās tikšanās" apskatāma no 13. decembra līdz 23. februārim. To papildinās arī informatīvi pasākumi un mākslas notikumi – simpozijs, dzejas performance, seminārs.

“Izstāde “Nenorunātās tikšanās” atsaucas uz zinātniskās fantastikas ietekmi Latvijas kultūrtelpā un arī plašāk pasaulē.

Būs gan vēsturisko mākslinieku darbi no Latvijas, no septiņdesmitajiem un astoņdesmitajiem gadiem, gan arī laikmetīgie mākslas darbi, kas cenšas iztēloties iespējamās alternatīvās nākotnes, kas pārvēršas gan par utopijām, gan par distopijām,”

LTV raidījumam “Rīta Panorāma” pastāstīja izstādes kuratore Inga Lāce.

Izstādi papildina arī sarunu programma, kas notiks sestdien, 14. decembrī. Izstādes kuratore Andra Silapētere uzsvēra:

“Šī ir pavisam unikāla iespēja, jo ir sabraukuši mākslinieki no visas pasaules, un viņi stāstīs par saviem darbiem.

Diena ir sadalīta divos paneļos – divās sesijās. Pirmā dienas daļa aizritēs, pārskatot vēstures rakstīšanu no sievietes perspektīvas un uzsverot vairāk feminisma aspektu tieši vēstures un ikdienas nozīmē. Otrs panelis vairāk pievērsīsies dažādām utopijām, nerealizētiem projektiem, atklājot tiešām fantastiskus nākotnes scenārijus.”

Zinātniskās fantastikas izstādē, kurā piedalās trīsdesmit mākslinieki, skatītājs tiek aicināts doties viņu radītajā zonā, kur pagātnes nospiedumi saskaras ar mūsdienām, gan atsedzot virkni līdzību, gan atklājot jaunas nākotnes sabiedrības konstrukcijas.

Izstāžu zāles telpas vizuāli pārvērstas līdz nepazīšanai – grīda piebērta ar pārstrādātā stikla graudiņiem.

Tāpēc apmeklējot šo izstādi, apmeklētājiem jāievēro piesardzība, lai nebojātu apavus, ieteicams uzvilkt bahilas, bet galvenais – nekāpt stikla smilšu kalnos, pieskatīt bērnus un rēķināties, ka staigāšana pa nezināmo zonu būs lēnāka un grūtāka.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti