Sadaļas Sadaļas

Virtuāli atklās Mākslas akadēmijas diplomdarbu izstādi «Svaiga gaļa kritikai 2020»

15. jūnija vakarā īpaši šim notikumam izveidotā digitālā platformā – galerijā "VirtùAAL" tiks atklāta Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) 2019./2020. mācību gada absolventu diplomdarbu izstāde, medijus informē LMA pārstāvji.

“Svaiga gaļa kritikai 2020” turpina pagājušajā gadā aizsākto tradīciju, piedāvājot plašai auditorijai iepazīties ar visu Latvijas Mākslas akadēmijas apakšnozaru bakalaura un maģistra programmu absolventu diplomdarbiem. Kopskaitā ap 170 jauno mākslinieku vienkopus iepazīstina ar sevi, savu radošo procesu rezultātiem un vidi, kurā tie studējuši. Šāda mēroga jauno mākslinieku izstādi Latvijas Mākslas akadēmija rīko otro reizi.

Pagājušā gada izstāde ieguva atsaucību gan studējošo, gan apmeklētāju, gan nozares profesionāļu vidū.

“Kā apliecinājums tam ir saņemtā nominācija sabiedrisko mediju gada balvas ”Kilograms kultūras” 2019. gada vasaras balsojumā,” atzīmē izstādes rīkotāji.

Ar īpašu un savdabīgu ekspozīciju šogad izstādē tiks pieteikti arī Mākslas zinātnes nodaļas diplomandi.

“Latvijas Mākslas akadēmija turpina iet līdzi laikam un tehnoloģiju attīstībai, vizuālās mākslas studijās jau ilgu laiku papildus klasiskajām mākslas formām pastāv mūsdienīgi, tehnoloģiju vadīti mākslas virzieni, un to ietvaros LMA sagatavo profesionālus dizaina, multimediju un vizuālās komunikācijas māksliniekus. Gluži loģisks solis tieši šobrīd ir pašiem savas jaudīgas virtuālās mākslas galerijas izveide, kuras primārais mērķis ir izstādīt topošo mākslinieku – LMA studentu darbus un kura papildinās un spēs līdzpastāvēt jaunajai LMA galerijai Vecrīgā,” norāda akadēmijā.

Galerijas nosaukums "VirtùAAL" ir salikums no Nikolo Makjavelli ieviestā filozofiski teorētiskā jēdziena “virtù”, kas sevī ietver visu to pazīmju kopumu, kas nepieciešamas "lielu lietu sasniegšanai" (šis jēdziens lietots arī kā vispārīgs mākslas priekšmeta apzīmējums) un Latvijas Mākslas akadēmijas angļu abreviatūras (AAL – Art Academy of Latvia), skaidro akadēmijā.

"Svaiga gaļa kritikai 2020" kļūs par pirmo, bet ne vienīgo, izstādi, kura notiks virtuālajā Mākslas akadēmijas vidē – studentu darbu ekspozīcijas tiks izvietotas LMA interjeros un pārsteigs skatītājus ar negaidītiem, tikai virtuālajā pasaulē iespējamiem risinājumiem, sola izstādes rīkotāji.

Skatītājiem, apmeklējot LMA virtuālās izstādes, būs iespēja darbus ne tikai aplūkot, bet īpaši radītā kataloga sadaļā arī uzzināt vairāk par darba autoru, ieceri un tā tapšanas procesu izsmeļošos darbu aprakstos.

Izstādes atklāšanas brīdī visi tajā pārstāvētie mākslinieki jau būs aizstāvējuši savus bakalaura un maģistra programmu diplomdarbus, un var teikt, ka daudzi no viņiem tieši ar šo izstādi pirmo reizi skatītāju priekšā parādīsies jau kā profesionāli mākslinieki. Virtuālo izstādi papildinās dažādas tiešsaistes diskusijas, neklātienes tikšanās ar izstādes kuratoriem un jaunajiem māksliniekiem.

Izstāde “Svaiga gaļa kritikai 2020” apmeklētājiem atvērta 24 stundas dienā un 7 dienas nedēļā  no 15. jūnija vietnē virtuaal.lma.lv.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Māksla
Kultūra
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt