VIDEO: «Kultūras Rondo» stāstu cikls par Latvijas māksliniekiem. Helēna Heinrihsone

Svinot Latvijas Republikas Neatkarības deklarācijas pasludināšanas 26.gadadienu un atjaunotā Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) atklāšanu 4.maijā, Latvijas Radio 1 raidījuma „Kultūras Rondo” veidotāji turpina ciklu „20.gadsimta otrās puses meistari atjaunotajā Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā”.

4.maijā svinīgi atklātā Latvijas Nacionālā mākslas muzeja pastāvīgās ekspozīcijas jaunajā daļā „Latvijas māksla.1945.-2000.” ir arī gleznotājas Helēnas Heinrihsones glezna "Sieviete Kristus".

"Tā ir ciešanu tēma, kas saistīta ar sievietes ikdienas gaitām," saka gleznotāja Helēna Heinrihsone. "Sievietes panes ļoti daudz - tas ir galvenais motīvs."

Šo tēmu māksliniece sāka 1980.gadu beigās. Tas Heinrihsonei palīdzējis darbā pie Kolkas Luterāņu baznīcas altārgleznas.

"Prototips ir pilnīgi skaidrs - viena ļoti brīnišķīga māksliniece, porcelāna keramiķe Valda Podkalne. Mēs ļoti pacilāti braucām vilcienā no Berlīnes. Es viņu ļoti cienu kā makslinieci. Viņa ir tiešām skaista. Reāla skaistule. Pārģērbjoties kupejā, es ieraudzīju, ka viņai ir ļoti daudz rētu. Un tā Valda tapa par šo tēlu," stāsta māksliniece.

No 25.aprīļa līdz 6. maijam Latvijas Radio 1 plkst.7.50 programmas „Labrīt!” ietvaros un plkst. 11.05 raidījumā „Kultūras Rondo” skanēs sižeti par desmit latviešu māksliniekiem, kuru darbi izstādīti renovētajās LNMM zālēs.

Visas cikla epizodes redzamas arī video formātā sabiedrisko mediju portālā lsm.lv.

Sižetu cikls stāsta gan par padomju periodu Latvijas mākslā, gan to, ka  80. gadu otrajā pusē Latvijas māksla ir politisko notikumu avangardā. Vēlāk 90. gados gleznotāji pievēršas padomju gadu tabu – abstraktajai mākslai. Notiek radikālas izmaiņas mākslas mediju hierarhijā – dominē instalācijas, objekti, procesuāli un vides mākslas darbi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Māksla
Kultūra
Jaunākie
Interesanti