Vairāk nekā desmit vietās Jūrmalā būs skatāmas «Marina ’2017» izstādes

Jūrmalā līdz pat augusta beigām vairāk nekā desmit vietās būs skatāmas starptautiskās jūras tematikai veltītās biennāles "Marina ’2017" izstādes.

Biennāles centrālā glezniecības konkursizstāde 21. jūlijā plkst. 16.00 tiks atklāta Jūrmalas pilsētas muzejā. Tajā piedalās 70 mākslinieki no 10 pasaules valstīm ar vairāk nekā simt darbiem. Vispirms starptautiska žūrija izvērtēja iesūtītos pieteikumus, bet pēc tam izstādē eksponētie darbi tika vērtēti divās kategorijās: profesionālo mākslinieku un mākslas studentu grupās, balvu saņēmējus paziņojot izstādes atklāšanas pasākumā. Izstāde ir 2006. gadā Jūrmalā aizsāktās marīnistu izstāžu tradīcijas turpinājums.

Zaims Durulamans. Slepenais sapnis 17. 2016

Žūrijas pārstāve mākslas zinātniece Eva Rotčenkova: “Izstāde sniedz kaleidoskopisku priekšstatu par situāciju jūras glezniecībā 21. gadsimta sākumā. Iespējams, tieši biennāle "Marina" nākotnē varētu virzīt un veidot jaunu izpratni par šķietami klasisko un aprobēto marīnas žanru. Jūras tēma pēc būtības ir ne tikai vizuāli poētiska, bet var skart arī jūras aizsardzības un ekoloģijas tēmu, pievēršot uzmanību arī sociāli kritiskiem aspektiem, kas neizbēgami spēcīgi iezīmētu mūsdienās aktuālos jautājumus glezniecības formātā.”

Izstādē muzejā redzēsim ļoti atšķirīgu, tāpēc jo interesantu mākslinieku darbus - no vecmeistariem, kas strādā pārliecinošā klasiskā reālisma manierē, līdz mākslas studentiem un jau atzinību guvušiem jaunajiem māksliniekiem. Izstādē piedalās pazīstamie Jūrmalas mākslinieki Olita Gulbe, Andrejs Ģērmanis, Jānis Jēkabsons, Maira Veisbārde, Benno Tālivalds un citi. Talsu mākslinieku grupu pārstāv Andris Biezbārdis un Guna Millersone, izstādē redzēsim arī jauno gleznotāju Annas Laicānes, Madaras Neikenas gleznas, kā arī Latvijas Mākslas akadēmijas studentu interpretācijas par jūras tēmu. Ļoti interesantus darbus atsūtījuši viesmākslinieki no Brazīlijas, Honkongas, Malaizijas, Vācijas.

Madara Neikena. Saulessargs. 2017

Andrejs Ģērmanis izstādes kataloga ievadā raksta: “Kopš 1957. gada Latvijā ar zināmu regularitāti notika marīnistu darbu izstādes, Venēcijas biennālē (1956) ievērību guva gleznotājs Jānis Osis (1926–1991). Jūras tematikai pievērsās visu paaudžu mākslinieki, ar nepacietību gaidīdami nākamās marīnistu izstādes. (..) Marīna turpināja būt mākslinieku iemīļots žanrs.”

Izstādes atklāšanā jūras tēmu mūzikā atklās jaunā pianiste Barbara Petkēviča un DJ All-Viss.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt