Stāsts par Aspazijas mājkalpotāju Annu Rijnieci izzināms digitāli kinētiskā ekspozīcijā

Līdz 4. septembrim Aspazijas mājā apmeklētāji aicināti iegrimt digitāli kinētiskā vidē izstādē “Anniņa un jūra”, kas atklāj Aspazijas un Raiņa saimnieciskās dzīves pusi – mājkalpotājas Annas Rijnieces (1864–1945) nozīmīgo lomu dzejnieku ikdienas gaitās, informēja Jūrmalas pilsētas muzeja pārstāvji.

Kā skaidroja izstādes veidotāji, “stāsti par Aspazijas un Raiņa mājkalpotāju Annu Rijnieci (1864–1945) kļuvuši par leģendām. Kas viņa bija īstenībā – labestības un čakluma iemiesojums baltā lakatiņā, vai dzīves nelutināta sieviete, kura bija iemācījusies izdzīvot?”

Izstāde “Anniņa un jūra” atklāj Annas Rijnieces iekšējo pasauli, kurā sāpes un zaudējumus dziedēja mājkalpotājas dzīves ritms. Izstādes pieteikumā teikts: “Nemitīga atkārtošanās – sākot ar pavarda iekuršanu agrā rīta stundā, beidzot ar pēdējo mājas soli vakarā. Darbs, kas nodrošināja ērtu dzīvi abiem dzejniekiem. Pēc Raiņa nāves Aspazijai. Ikdiena, kas ģeniālo dzejnieci padarīja atkarīgu no sievietes, kura lāga pat nemācēja rakstīt. Aspazija sarežģītajās attiecībās palika kundze, bet Anniņa bija saimniece.”

Izstādes “Anniņa un jūra” mākslinieciskās koncepcijas autore ir māksliniece Linda Jurķe. Viņa ir radījusi vidi, kurā apmeklētāji, nokļūstot uz “dzīves rata” un ļaujoties video, audio instalācijām, var izjust dzīves un ilūziju saplūsmi – brīdi, kad Anniņas dzīves stāsts vedina iedziļināties sevī, atrast mieru un laimi, ko sniedz ikdiena.

Linda Jurķe ir Jūrmalas mākslas skolas pasniedzēja un Dubultu evaņģēliski luteriskās baznīcas mākslas nodarbību vadītāja. Mākslinieces radošās izpausmes mākslā raksturo vienkāršība, kas atklāj patiesības dziļumus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt