Starptautiskā laikmetīgās mākslas biennāle aicina uz otro bezmaksas apmeklējuma dienu

Lai veicinātu interesi par laikmetīgo mākslu, Rīgas Starptautiskā laikmetīgās mākslas biennāle katra mēneša pēdējā trešdienā piedāvā iespēju bez ieejas maksas apmeklēt izstādi astoņās norises vietās.

Pirmā apmeklējuma diena notika jūnijā un pulcēja gandrīz tūkstoti laikmetīgās mākslas interesentus un Rīgas pilsētas viesus, un biennāles rīkotāji aicina izmantot šo iespēju arī šo trešdien, 25. jūlijā, informēja rīkotāju pārstāve Inese Dābola.

Pirmajā Rīgas Starptautiskajā laikmetīgās mākslas biennālē (Riga International Biennial of Contemporary Art - RIBOCA1) "Viss bija mūžīgs, līdz pārstāja tāds būt" ir iespēja iepazīt 141 mākslas darbus 8 norises vietās Rīgā un pilsētvidē, kā arī Jūrmalā.

Vadošās grieķu izcelsmes kuratores Katerinas Gregosas un biennāles dibinātājas un komisāres Agnijas Mirgorodskas vadībā ir sapulcēti 104 mākslinieki, un liela daļa no viņiem ekspozīcijās iekļautos mākslas darbus ir radījuši īpaši Rīgas biennālei. Papildus ekspozīcijām Rīgas pilsētvidē ir izvietotas arī 10 liela mēroga mākslas instalācijas.

Paralēli izstādei Rīgas Starptautiskā laikmetīgās mākslas biennāle organizē arī pasākumu ciklu, kas pieejami ikvienam interesentam. Programmā ietilpst mākslinieku lekcijas, koncerti, performances, debates, radošās darbnīcas ģimenēm ar bērniem, filmu programma un citi pasākumi, kas norisināsies līdz šī gada novembrim.

Katru nedēļas nogali biennāles organizatori aicina uz zviedru mākslinieces Saskijas Holmkvistas (Saskia Holmkvist) īpaši radīto ekskursiju pa Rīgu. Ekskursiju latviešu, krievu un angļu valodās vada gidi, kuri stāsta par dažādām zīmīgām parādībām un norisēm 80. gados Rīgā.

Augustā gaidāmi vairāki spilgti publiskās programmas notikumi. 2. augustā bijušajā Latvijas Universitātes Bioloģijas fakultātes ēkā būs iespēja piedalīties divu mākslinieču kopprojektā - istabas augu simpozijā, ko veido somu māksliniece Petri Sāriko (Petri Saarikko) un māksliniece Saša Hūbere (Sasha Huber) no Šveices, kas tapis sadarbībā ar telpaugu apmaiņas projektu "Mājas svētība" veidotājām no Rīgas. 

Visi džeza mūzikas cienītāji ir aicināti 8. augustā Kristapa Morberga rezidencē uz pianista Rūdolfa Macata un džeza vokālistes Elīnas Silovas koncertu. Abi pasākumi ir bez ieejas maksas, un plašāku informāciju par izstādi, māksliniekiem, norises vietām var iegūt biennāles mājaslapā.

Biennāles izstādi iespējams aplūkot Latvijas Universitātes bijušajā Bioloģijas fakultātes ēkā (Kronvalda bulvāris 4, Rīga), Kristapa Morberga rezidencē (Z. A. Meirovica bulvāris 12, Rīga), Andrejsalā (Andrejostas iela 29, Rīga), bijušajā tekstilrūpnīcā “Boļševička” (Ganību dambis 30, Rīga), "Sporta2 kvartālā" (Sporta iela 2, Rīga; ieeja no Hanzas ielas 10), mākslas centrā “Zuzeum” (Lāčplēša iela 101, Rīga), Kaņepes Kultūras centrā (Skolas iela 15, Rīga) un mākslas stacijā “Dubulti’ (Zigfrīda Meirovica prospekts 3, Jūrmala).

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Māksla
Kultūra
Jaunākie
Interesanti