Šogad festivāla «Komēta» vizuālo tēlu veidos irāņu mākslinieks FRZ

Brīvdabas festivāla “Komēta”, kas jau piekto gadu norisināsies Rīgā, Daugavgrīvas cietoksnī, šī gada vizuālā tēla autors būs ielu mākslinieks FRZ no Tebrīzes, Irānas. Festivālam “Komēta” FRZ veidos mākslas darbus katrai programmas sadaļai, galvenajam plakātam, uzlīmēm, kā arī turpinās ikgadējo tradīciju un interpretēs festivāla logo, medijus informē festivāla rīkotāji.

“FRZ izaicina Irānas kultūras mantojumu un tā nozīmi mūsdienās. Viņš nebaidās interpretēt seno persiešu paklāju aušanas tradīcijas, to sižetos ieviešot varas kārus vadoņus, kas ar plastmasas salmiņiem izdzer okeānus.

Tā kā arī “Komētas” organizatoriem ir līdzīgi izaicinājumi – kā interpretēt militāru objektu, kurš ir zaudējis savu funkcionalitāti jau kopš aviācijas izgudrošanas, izvēle par labu FRZ likās pašsaprotama.

Vēlamies iegūt savu lidojošo paklāju kolekciju dažādām situācijām,” stāsta Dāvis Kaņepe, viens no festivāla organizētājiem.

FRZ strādā pie darba "Thirsty of Power"

FRZ darbojas kopš 2006. gada un pieder pie pirmās ielu mākslinieku paaudzes Irānā. Viņa darbus var atrast dažās pasaules pilsētās, tie ir galvenokārt  trafaretu, "paste-up" (ar tapešlīmi uzlīmēti papīri) un individuāla stila sajaukums. FRZ darbos blakusesoša un vienmēr nojaušama ir sociāli politiska ironija. Festivāla “Komēta” organizatori cer iegūt māksliniekam vīzu un ne vien aicinās piedalīties festivālā, bet arī veidot lielformāta darbu Bolderājas vai Daugavgrīvas apkaimēs.

Plašāka informācijas par mākslinieku pieejama viņa “Instagram” kontā.

“Irānā notiekošo protestu un interneta blokādes dēļ mūsu komunikācija ar mākslinieku nesen tika pārtraukta uz vairāk nekā nedēļu. Vēl viens atgādinājums, ka mums, planētas Zeme iedzīvotājiem, priekšā vēl ir daudz izaicinājumu.

Fakts, ka, gan Irānas mākslinieki, gan pārējā tās sabiedrība ir pakļauti sankcijām un izolācijai, tikai stiprināja mūsu vēlmi ar mākslinieku sadarboties, jo festivāls “Komēta” vienmēr iestāsies par vārda brīvību,” tā Dāvis Kaņepe.

Festivāls "Komēta"

Iepriekšējos gados festivāls “Komēta” sadarbojās ar tādiem māksliniekiem kā Zīle Liepiņa, Paulis Liepa un Aigars Opincāns.

Festivāls “Komēta” notiks no 31. jūlija līdz 2. augustam Rīgā, Daugavgrīvas cietoksnī. Vēl līdz 21. janvārim organizatori aicina pieteikties māksliniekus, mūziķus, darbnīcu vadītājus un citus interesentus, kas vēlas kļūt par daļu no “Festivāls Komēta 2020”.

Festivāla “Komēta” ilgtermiņa mērķis ir atdzīvināt Daugavgrīvas cietoksni kā kultūras un domāšanas vietu, sniedzot iespēju Rīgas iedzīvotājiem un tās viesiem trīs dienas vasarā pavadīt festivālā, kur ilgstpējība, brīvdomāšana un starptautiska kultūra satiekas vienuviet.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt