Sazvanāmie mākslas darbi. Notiks Martina Vizbuļa izstādes «+371 28649002» atklāšana

26. februārī tiešsaistē platformā “Zoom” no pulksten 19.00 līdz 19.40 tiks atklāta Martina Vizbuļa izstāde “+371 28649002”, kurā mākslinieks atspoguļo savus personiskos novērojumus laikā, kurā dzīvo – pārdomas par komunikāciju, tehnoloģijām, sabiedrību, tverot šī brīža aktualitātes un īpatnības komunikācijā. Mākslinieks radījis viedus mākslas darbus, kuri ir sazvanāmi, un ikvienam ir iespēja veidot interaktīvu “sarunu” ar tiem, informēja izstādes organizatori.

Izstādes “+371 28649002” virtuālajā atklāšanā mākslinieks Martins Vizbulis un izstādes kurators Raitis Šmits iepazīstinās ar izstādes darbiem un to tapšanu. Martina Vizbuļa izstādes atklāšanai “Zoom” iespējams reģistrēties “Eventbrite” sistēmā līdz 26. februāra pulksten 12.00.

“Jau vairākus gadus Martins Vizbulis aizrāvies ar mikrokontrolieru un dažādu sensoru studijām. Kad mākslinieka rīcībā nonāca SIM kartes modulis, veicot dažādus praktiskus eksperimentus, mākslinieks nonāca pie secinājuma, ka SIM kartes modulis var veiksmīgi aizvietot WiFi neesamību, un viņš saprata, ka tas būs mākslas darbu sirds vietā. Izstādē katrs mākslas darbs būs aprīkots ar savu SIM karti un darbosies, to sazvanot, – ikviens varēs mijiedarboties ar mākslas darbiem no saviem telefoniem, radot iespēju pat abpusējai komunikācijai un veidojot sava veida datu bāzi. Iespējams, ka šādi viedie mākslas darbi būs vērojami viedajās mājās, kurās līdzās robotizētam sarunu biedram ir sazvanāms mākslas darbs,” informēja galerijā “RIXC”.

Izstādes mākslas darbu dokumentācija būs pieejama “RIXC” virtuālajā galerijā. Tiklīdz tas būs iespējams, izstāde “+371 28649002” “RIXC” galerijā būs atvērta apmeklētājiem.

Kā informēja izstādes organizatori, Martins Vizbulis ir beidzis Rīgas Lietišķās mākslas koledžas Koktēlniecības nodaļu (2001) un Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās komunikācijas nodaļas bakalaura (2004) un maģistra (2007) programmas. Šobrīd mākslinieks ir Dizaina nodaļas Vides mākslas katedras vadītājs Latvijas Mākslas akadēmijā.

Mākslinieks ar saviem darbiem ir piedalījies 2005. gadā grupas izstādē "Jukas" LNMM izstāžu zālē "Arsenāls", 2006. gadā grupas izstādē "Waves" LNMM izstāžu zālē "Arsenāls" un 2008. gadā grupas izstādē “Time Will Show – Junge Kunst aus Lettland” Flensburgā, Vācijā. Jau tolaik mākslinieka darbi bija ļoti saistīti ar tehnoloģijām, norādīja izstādes rīkotāji.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti