Sandras Strēles personālizstādē «Nostalģija» Rīgas mākslas telpā gaidāmi muzikāli notikumi

Sandras Strēles personālizstādes “Nostalģija” ietvaros izstāžu zālē “Rīgas mākslas telpa” notiks divi īpaši mūzikas notikumi 11. aprīlī un 25. aprīlī plkst. 18.00, kas radīs neierastu mākslas formu sintēzi, skaņdarbiem papildinot mākslinieces gleznās ietvertos atmiņu stāstus, informēja izstāžu zāles pārstāvji.

Lai papildinātu un izceltu Sandrai Strēlei piemītošo māksliniecisko rokrakstu, kā arī radītu jaunas mākslas un mūzikas sintēzes formas, īpaši izstādei “Nostalģija” ir radīta koncertprogramma, ko veidos asociācijas par mūsu kolektīvajām atmiņām, bērnību, par muzikalitāti dabā un tai pretējo – vizuālo klusumu, kas sastopams gleznotājas darbu ciklā. Mūzikas notikumā piedalīsies pianiste Agnese Egliņa, flautiste Dita Krenberga, perkusionists Ingus Tazāns, kontrabasists Matīss Eisaks un ģitārists Matīss Čudars.

Flautiste Dita Krenberga ir vairāku prestižu mūzikas konkursu laureāte. Mūziķe regulāri koncertē gan Latvijā, gan Eiropā, ASV un Kanādā. Kā soliste spēlējusi kopā ne vien ar Latvijas, bet arī vairākiem ārzemju kamerorķestriem. 2009. gadā Dita Krenberga saņēma valsts augstāko apbalvojumu – Triju Zvaigžņu ordeni “Par spilgtu devumu mūzikā un nopelniem Latvijas vārda popularizēšanā pasaulē”. 

Pianiste Agnese Egliņa ir starptautiski pieprasīta māksliniece. Muzicējusi Dienvidāfrikas Republikā, Zambijā, Zimbabvē, Amerikas Savienotajās Valstīs (Ņujorkā, Vašingtonā, Klīvlendā), Igaunijā, Krievijā, Šveicē, Gibraltārā, Itālijā, Vācijā, Austrijā, Albānijā, Norvēģijā, Somijā un citviet. Par izcilu darbu ansamblī Agnese ieguvusi ''Lielo mūzikas balvu 2010''. 

Perkusionists Ingus Tazāns ir dalībnieks ritma grupā “Pulsa efekts”, kas uzstājas dažādās performancēs. Savukārt kontrabasists Matīss Eisaks bijis Latvijas ''Lielās mūzikas balvas 2017'' nominants, bet 2018. gada nogalē ir ieguvis pirmo vietu prestižajā Leoša Janāčeka 24. starptautiskajā konkursā Čehijā. 

Ģitārists Matīss Čudars ir spēlējis un bijis mūzikas līdzautors vairākās apvienībās, ar kurām devies arī Eiropas turnejās. Mūziķis ir konkursu “Riga Jazz Stage 2017” un “Keep An Eye Jazz Award 2012” pirmās vietas ieguvējs. Kopā ar grupu “How Town” saņēmis “Grand Prix” konkursā “Keep An Eye The Records 2017”.

Lai radītu papildus šķautni tēlotājmākslas izstādēm, kā arī atainotu tās ciešo saistību ar citām mākslas formām, tostarp mūziku, izstāžu zāle “Rīgas mākslas telpa” ir izveidojusi mākslas un mūzikas koncertvakaru programmu “1xMMM”. Tās ietvaros katrai no 2019. gada izstādēm ir piemeklēti atbilstoši un profesionāli mūzikas izpildītāji un koncerta norises risinājums.

Mākslas koncertvakaru biļetes būs nopērkamas izstāžu zāles “Rīgas mākslas telpa” kasē. To cena, iekļaujot izstāžu apmeklējumu, būs 7 eiro. Koncertvakarus organizē Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienība un izstāžu zāle “Rīgas mākslas telpa”, to tapšanu atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Māksla
Kultūra
Jaunākie
Interesanti