Rūpēs par garīgo veselību aicina plēst traukus. Rotko centrā tapusi instalācija «Izlādes–uzlādes siena»

Daugavpils Marka Rotko mākslas centra pagalmā uzbūvēta "Izlādes–uzlādes siena" – vieta interaktīvai mākslas akcijai, kurā piedalīties un izlādēt dusmas aicināts ikviens, informēja mākslas centra pārstāvji.

"Šajā nenoteiktības pilnajā laikā, kad tikšanās klātienē aizstāj datoru un telefonu ekrāni, bet muzeju un izstāžu apmeklējums vēl arvien ir neaizsniedzams sapnis, emocijas brīžam kāpinās tik ļoti, ka neviļus tiek izlādētas uz tiem nedaudzajiem cilvēkiem, ar ko joprojām saskaramies ikdienas gaitās.

Rūpēs par savu kolēģu un apkārtējo iedzīvotāju garīgo veselību aizliegto izstāžu laikmetā Rotko centrs ir sagatavojis virzītu un kontrolētu dusmu novadīšanas rīku – interaktīvo "Izlādes–uzlādes sienu".

Ar šo mākslas akciju Rotko centrs ieskandina gan savu astoto dzimšanas dienu, gan vasarā gaidāmo Latvijas Keramikas biennāli.

Katram mājās, visticamāk, atradīsies ieplīsušas, nevajadzīgas, sen apnikušas vai vienkārši kaitinošas krūzes, šķīvji un citi keramikas priekšmeti. Šīs vērtību zaudējušās lietas, kuru dauzīšana jau izsenis kļuvusi par ģimenes strīdu simbolu, aicinām triekt pret "Izlādes–uzlādes sienu".

Tā, izlādējot savu aizkaitinājumu, mēs uzlādēsimies jaunam sākumam, atbrīvosimies no liekā un novadīsim cilvēkam tik ļoti raksturīgās dusmas kontrolētā, virzītā gultnē,"

vēstīts Rotko centra aicinājumā.

Katra jauna izlādes–uzlādes liecība papildinās iepriekšējās, lai jūlijā gaidāmo Latvijas Keramikas biennāli sagaidītu ar krietnu pauguru keramikas lausku Rotko centra pagalmā. Instalāciju ikviens var papildināt ar savu izlādes–uzlādes aktu līdz šī gada oktobrim. Mākslas centrs aicina akcijā izmantot tikai keramikas vai porcelāna priekšmetus un būt uzmanīgiem, jo izlādes–uzlādes laikā rodas keramiskas dzirksteles, no kurām jāsargā sevi un apkārtējie.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti