Rotko centrā atklās keramiķes Līgas Skariņas personālizstādi

Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā 3. jūlijā tiks atklāta latviešu keramiķes, Latvijas Mākslas akadēmijas asociētās profesores Līgas Skariņas personālizstāde “Materiāls. Forma. Gaisma”, medijus informēja Rotko centra pārstāvji.

“Līga Skariņa ir keramikā līdz galam, bez atlikuma. Katrs viņas darbs liecina, ka viņa ir keramikas apsēsta, pilna iecerēm. Ikviena jauna viņas izstāde vēsta par milzu potenciālu, radošu un neizsīkstošu garu,” par mākslinieci stāsta mākslas zinātnieks Māris Brancis.

Izstādes rīkotāji skaidro, ka

“Līgas Skariņas izstāde Rotko centrā tematiski ir kā keramikas pamatvērtību templis, kurā materiāls kļūst par mediju mākslinieces iztēles formām, taču vienojošais visam ir gaisma un gaisīgums.”

Izstādē ir skatāmi Līgas Skariņas veidotie dekoratīvie objekti un gaismas ķermeņi, kas ar savu virsmu un struktūru burtiski savijas ar apkārtējo gaisu un gaismu, veidojot trauslu iluzoru pavedienu telpu.

Māksliniece par savu daiļradi saka: “Mans medijs ir materiāls – māls, akmensmasa, porcelāns. Saskarsme ar šiem materiāliem veido radošas idejas, vizuālus stāstus un plastiskus risinājumus. Formai stāstu veidošanā ir ietilpināta nozīme. Apjoms, izmēra proporcija un mērogs ir darba kompozīcijas mugurkauls. Man svarīgi materiāla formu risināt gaismas dimensijā, kas paplašina kompozīcijas ideju un tēlainību.”

Izstāde Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā skatāma līdz šī gada 26. jūlijam.

Par mākslinieci

Līga Skariņa ir dzimusi 1959. gadā Barkavā. 1978. gadā jaunā māksliniece absolvēja Rēzeknes Lietišķās mākslas vidusskolu, lai vēlāk turpinātu studijas Latvijas Mākslas akadēmijā (LMA), kur 1998. gadā iegūts maģistra grāds. Kopš 1986. gada Līga Skariņa ir arī LMA Keramikas katedras pasniedzēja. 1995. gadā keramiķe tika uzņemta Latvijas Mākslinieku savienībā. Līga Skariņa aktīvi piedalās izstādēs Latvijā un ārvalstīs, ir sarīkojusi vairākas personālizstādes. Māksliniece ir arī aktīva starptautisko simpoziju dalībniece. Par savu radošo darbu Līga Skariņa saņēmusi arī vairākus apbalvojumus – 2019. gadā māksliniece saņēma gada balvu dizainā Latvijā, kā arī inovācijas balvu un prēmiju Japānā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt