Sadaļas Sadaļas

RIXC galerijā būs skatāma un klausāma skaņas mākslas izstāde «Četri skaņdarbi»

Ceturtdien, 21. februārī, plkst. 17.00 RIXC galerijā tiks atklāta skaņas mākslas izstāde “Četri skaņdarbi”, kurā mākslinieki Krista Dintere un Ivo Tauriņš piedāvās savas daudzkanālu skaņas kompozīcijas un Ērika Ešenvalda skaņdarba "Saules krustcelēs" imersīvu skanējumu koklētāju ansambļa "Balti" izpildījumā, informēja galerijas pārstāvji.

Izstādē skaņas instalāciju formā eksponētas daudzkanālu skaņas kompozīcijas, caur kurām māksliniece Krista Dintere pievēršas skaņas avotu izpētei, kas atklāj skanņas kā materiāla dažādo nozīmi. Tiek pētīts balss fiziskais, akustiskais un metaforiskais veidols, un runa kā analoga signāla piemērs ārpus elektronikas robežām. Māksliniece pievēršas gaisam kā skaņas pārneses materiālam, kas skanējuma svārstības nogādā līdz klausītāju ausīm.

Savukārt mākslinieks Ivo Tauriņš piešķīris imersīvu skanējumu slavenā latviešu komponista Ērika Ešenvalda skaņdarbam “Saules krustcelēs", ko izpilda Babītes koklētāju ansamblis “Balti”. Savā oriģinālkompozīcijā “Burtnieku skaņas” mākslinieks caur lauka ierakstu un inscenētām skaņām radījis iedomātu Burtnieku skaņas ainavas kompozīciju, atsaucoties uz teiku par Gaismas pili, kas iegūlusi Burtnieka ezera dzelmē.

Ivo Tauriņš caur eletroakustiskām instalācijām un imersīvu skanējumu atspoguļo paradigmu maiņu, kad ierakstītā skaņa no statiskiem atskaņošanas kanāliem ar skaņas objektu palīdzību tiek pārnesta trīsdimensiju telpā, kuru vizuāli papildinās skanējuma spektrogramma.

Krista Dintere ir māksliniece no Liepājas, kura darbojas skaņas mākslas, eksperimentālās kompozīcijas, mediju mākslas un radošās pētniecības jomās. Savos darbos tiecas apjaust skaņas fizikalitātes robežas, kā arī pievēršas skaņas uztveres un komunikācijas psihoakustiskajiem aspektiem. 

Krista Dintere ir biedrības E-LAB, elektroniskās mākslas un mediju centra biedre. Kopš 2012. gada Krista piedalās mediju mākslas un skaņas mākslas grupu izstādēs, gaismas festivālos un citos projektos Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, Vācijā, Itālijā un Polijā. Māksliniece piedalījusies arī gaismas festivālā "Staro Rīga", festivālā "Skaņas dienas", Liepājas Universitātes MpLAB, Art Laboratory Berlin un projektā "Purva radio", kas tika prezentēts Lietuvas nacionālajā paviljonā Venēcijas Arhitektūras Biennālē.

Ivo Tauriņš ir Liepājas Universitātes Jauno mediju mākslas studiju programmas maģistrantūras absolvents. Studējis skaņu mākslu Bauhaus - Veimāras Universitātes (Vācija) maģistrantūras Mediju mākslas un dizaina programmas elektroakustiskās mūzikas un eksperimentālā radio studiju apakšprogrammās. Pēc studijām stažējies telpu akustikā Vācijas uzņēmumā Müller-BBM GmbH. Šobrīd savu ilggadējo analogo ierakstu veikšanas un kolekcionēšanas hobiju nomainījis pret dziļu ciparu ierakstu tehniku un to apstrādes izzināšanu gan teorijā, gan praksē.

Izstāde “Četri skaņdarbi” būs skatāma un klausāma līdz 20. aprīlim.

Darba laiks: no pirmdienas līdz sestdienai, 12.00 – 18.00; svētdien – brīvs. Ieeja bez maksas. Īpaši aicinām skolēnu grupas pieteikties ekskursijām gida pavadībā ceturtdienās un piektdienās. Pieteikties pa tālruni 67228478 vai e-pastu [email protected].

RIXC galerija atrodas Lenču ielā 2, Rīgā. Vairāk informācijas galerijas mājaslapā.  

Atbalsta: Valsts kultūrkapitāla fonds, Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Rīgas dome, Liepājas Universitātes Mākslas pētījumu laboratorija (MPLab), Ērika Ešenvalda skaņdarba “Saules krustcelēs” izmantošanu mākslas instalācijā atbalsta izdevniecība ''Muzica Baltica''.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Māksla
Kultūra
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt