RIXC galerija aicina uz Pusdienlaika sarunām ar māksliniekiem Ezru Antonio Kampelli un Paulu Vītolu

RIXC galerijā trešdien, 4. martā, RIXC “Risk Change” rezidenču programmas “Migrācija+ekoloģija” noslēgumā norisināsies Pusdienlaika sarunas “RIXC Lunch Talk”, kurās gaidāmas arī mākslinieka Ezras Antonio Kampelli (UK) un mediju mākslinieces Paulas Vītolas (LV) prezentācijas, medijus informē RIXC pārstāvji.

No 6. februāra līdz 4. martam RIXC “Risk Change” rezidencē “Migrācija+ekoloģija” Rīgā uzturas mākslinieks Ezra Antonio Kampelli (Ezra Antonio Campelli). Ezra Antonio Kampelli, zināms arī ar pseidonīmiem Ezra Džūds un Antonio P. Kampelli (Ezra Jude and Antonio P. Campelli) ir starpdisciplinārs mākslinieks, kurš darbojas Lielbritānijā, ASV un Itālijā un kura darbos tiek apskatītas tādas tēmas kā ekoloģija, antropocentrisms un eko-feminisms.

Mākslinieks veido instalācijas, kas aktualizē ekoloģiskās krīzes problemātiku caur eko-feminisma perspektīvu, piedāvājot dažādus iespējamus un fantastiskus risinājumus ekoloģiskām problēmām,

piemēram, farmācijas uzņēmumu monopolizēto piekļuvi hormoniem vai ūdens piesārņojumu, kas atspoguļo distopiskas nākotnes scenārijus. Viņš pēta cilvēka un dabas dualitāti, pielīdzinot to dzimumu pretnostatījumam, kas analoģiski nošķir dabu no kultūras.

Rezidences laikā Ezra Antonio Kampelli izstrādāja mākslas projektu ar nosaukumu “DIY HRT”, ar ko mākslinieks iepazīstinās RIXC Pusdienlaika sarunu laikā. “DIY HRT” ir virtuāla un fiziska augu-cilvēku hormonu siltumnīca. Projekts sastāv no spekulatīvas floras izlases, kas ražo vielu savienojumus, kas ir pielīdzināmi testosteronam un estrogēnam cilvēka organismā. Mākslinieks izvēlētos augus ir hibridizējis un ģenētiski modificējis, lai tie veiksmīgāk ražotu šīs vielas.

Veidojot darbu ar mērķi demokratizēt dzimumu maiņas tehnoloģijas, šajā pētījumā tiek analizētas arī šo sugu migrācijas metodes un audzēšanas vēsture,

kā arī pārvarēta robeža starp derīgiem augiem un invazīvām mutantu sugām, uzsverot to, kā organisma legālais statuss kapitālisma ekonomikā ir atkarīgs no tā acīmredzamās lietderības, kā arī to, kā šie savādie ķermeņi (gan augu, gan cilvēku) var izaicināt un pārvarēt šos priekšstatus.

Paulas Vītolas izstādes “Vilņi - gaismas - ēnas” izstādes atklāšana

RIXC Pusdienlaika sarunās piedalīsies arī māksliniece Paula Vītola, kura pastāstīs sīkāk par savā izstādē “Viļņi – Gaismas – Ēnas” redzamajiem mākslinieciskajiem eksperimentiem, kas veikti, izmantojot fotoakustikas principu, un centieniem caur tiem izprast šķietami pašsaprotamas parādības – skaņu un gaismu. Paralēli apmeklētājiem būs iespējams iepazīties ar izstādē “Viļņi – gaismas – ēnas”, aplūkojamajām skicēm no darbu izstrādes procesa, prototipiem un instrumentiem skaņas radīšanai.

Darbos skaņas radīšana un eksperimenti ir kļuvusi par aizraujošu, rotaļīgu procesu, kuru pasākuma apmeklētājiem būs iespēja apgūt un izmēģināt.

Paula Vītola ir māksliniece un pasniedzēja Liepājas Universitātē, galvenokārt darbojas mediju mākslas un mākslas pētniecības laukā, kā arī pēdējā laikā pievērsusies skaņas mākslai. Savā radošajā darbībā māksliniece eksperimentē ar dažādām tehnoloģijām, dabas un fizikālām parādībām, cenšoties tās izprast, meklējot jaunus izteiksmes līdzekļus un veidus kā ar tām darboties.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt