Rēzeknē atklāta starptautiski atpazīstamā tekstilmākslinieka Rolanda Krutova personālizstāde

No 4. jūnija līdz 18. augustam Latgales vēstniecības “Gors” Mākslas galerijā skatāma Rolanda Krutova, viena no starptautiski atpazīstamākajiem, ievērojamākajiem Latvijas mūsdienu tekstilmāksliniekiem, personālizstāde “Pietauvot bezgalību”, kas apkopo gan godalgotos agrākā daiļrades perioda darbus, gan īpaši jaunradītu darbu kopu, un ir lokāli īpaši nozīmīgs mākslas notikums.

Mākslinieka Rolanda Krutova saknes meklējamas tepat Rēzeknē, savulaik mācījies Rēzeknes Mākslas koledžā (tagadējā Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskola), beidzis mākslas maģistrantūru Latvijas Mākslas akadēmijā un ir piedalījies dažādās izstādēs un guvis prestižus panākumus starptautiskos konkursos vairāk nekā 20 valstīs, pārstāvot Latviju, tostarp Ķīnā, Korejā, Francijā, Itālijā, Apvienotajos Arābu Emirātos, Austrālijā, Japānā, Krievijā, Spānijā, Vācijā u. c. 

Mākslinieka darbi atrodas muzejos gan Latvijā, gan arī ārzemēs, kā arī privātkolekcijās dažādās pasaules valstīs. 2009. gadā mākslinieks saņēma “Craft Ideal” godalgu mākslas biennālē “Outside the Box” Korejā. 2010. gadā Polijas 8. minitekstīliju triennālē ieguva Atzinības godalgu. 2011. gadā prestižajā minitekstīliju triennālē Komo ieguvis Grand Prix. Mākslinieks ir Latvijas Mākslinieku savienības, FITMA (Taivāna) organizācijas un Latvijas Tekstilmākslas asociācijas biedrs. 

Rolanda Krutova darbi ir veidoti dažādās jaunās tehnikās – gan digitālo steļļu gobelēni, gan darbi, kas tapuši, apvienojot sietspiedes tehniku ar vairākām autortehnikām, demonstrējot šīs mākslas daudzveidību – no niansētām miniatūrām, kas līdzinās grafikas darbiem, līdz daudzfigūru kompozīcijām, kurās savirpināti dažādi materiāli un tehnikas.

Paralēli dažādām jaunām tehnikām Rolands Krutovs strādā klasiskajā gobelēnā, kā arī glezno un nodarbojas ar melnbalto fotogrāfiju. 

Literatūrzinātniece Agija Ābiķe-Kondrāte izstādes priekšvārdā par mākslinieku raksta: “R. Krutova darbu smalkais un tehniski novatoriskais raksturs nojauc klasiskus priekšstatus par tekstilmākslas kanoniem, vienlaikus neatsakoties no tradicionālām tehnikām. Autortehniku izmantojums ir balstīts intuitīvā izvēlē un mākslinieciskais rokraksts rod arvien jaunas pilnveides šķautnes un formveides, kā ar tematiskos padziļinājumus. Miniatūru skrupulozitāti un nevainojami filigrānas detaļas lielapjoma darbos atspoguļo mākslinieka sajūtu juveliera jeb, kā savulaik mākslinieka daiļradē atzīmējusi tekstilmāksliniece Aija Baumane, smalkjūtīgā estēta dabu, pasvītrojot nianšu nozīmību emocionālās mikropasaules norisēs.”

Latgales vēstniecībā “Gors” skatāma mākslinieka darbu izstāde “Pietauvot bezgalību”, kurā aplūkojami gan tieši šai izstādei tapuši darbi, gan arī arī vairāki mākslas darbi, kas piedalījušies nozīmīgās starptautiskās izstādēs, izturot konkursus Itālijā, Ķīnā, Polijā, Francijā u.c. 

Mākslinieks, raksturojot personālizstādes ideju, saka, ka “Pietauvot bezgalību” ir par vēlmi aptvert neaptveramo, kaut mazliet pietuvoties dzīves nozīmei, jēgai, simboliski pietauvot savu bezgalības sajūtu. [..] Izstādē aplūkojamie darbi ir vēstījums vispirms sev, savā pašatklāsmē, esības apziņā, vienlaikus katrs darbs ir kā metafora skatītājam, ar aicinājumu ielūkoties pašam sevī, apjaust savu bezgalības stāstu.”

Rolanda Krutova personālizstāde “Pietauvot bezgalību” Latgales vēstniecības “Gors” Mākslas galerijā skatāma no 2019. gada 4. jūnija līdz 18. augustam no otrdienas līdz svētdienai no 12.00 līdz 22.00, bet pirmdienās no12.00 līdz 18.00, izstādes apmeklējums ikvienam interesentam ir bezmaksas. Tekstilmākslas izstādes norisi atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds un Rēzeknes pilsētas dome. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Māksla
Kultūra
Jaunākie
Interesanti