Renovētais Rīgas Porcelāna muzejs ver durvis apmeklētājiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

17. jūnijā apmeklētājiem durvis vērs Rīgas Porcelāna muzejs. Muzejā ir noslēgušies telpu renovācijas un pārbūves darbi, kuru rezultātā muzejs ir ieguvis papildu telpas ēkas pirmajā stāvā, medijus informē Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienībā.

Pēc pārbūves izveidots jauns muzeja ieejas mezgls un telpas radošajām aktivitātēm.

Pēc ārkārtas situācijas atcelšanas valstī, ievērojot visus noteiktos ierobežojumus, šobrīd muzejs piedāvā apskatīt atjaunoto ekspozīciju, Ineses Brants personālizstādi “Reciklējot RPR” un individuāli vai vienā mājsaimniecībā dzīvojošiem – piedalīties porcelāna apgleznošanas darbnīcās. Lai ievērotu sociālās distancēšanās nosacījumus, par dalību radošajās darbnīcās nepieciešams iepriekš pieteikties.

Par muzeju

Rīgas Porcelāna muzeja kolekcijas veidošanās vēsture saistāma ar 20. gadsimta 70. gadu sākumu, kad Rīgas Porcelāna rūpnīcā kā atsevišķa struktūrvienība tika nodibināts muzejs. Pēc rūpnīcas likvidēšanas muzeja kolekcija nonāca Rīgas pašvaldības īpašumā. 2000. gada 19. decembrī ar pašvaldības lēmumu tika izveidots Rīgas Porcelāna muzejs, kas apmeklētājiem durvis vēra 2001. gada 30. oktobrī. Laika gaitā muzeja kolekcija ir augsi, šobrīd muzejs glabā vairāk kā 10 000 porcelāna, fajansa un citu keramisko materiālu priekšmetus. Divdesmito darbības gadadienu muzejs sagaida ar atjaunotu ekspozīciju un paplašinātām telpām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti