PLMC izstāžu zālē Cēsīs - trimdas latviešu mākslinieku darbi

"Pasaules latviešu mākslas centra" (PLMC) izstāžu zālē Cēsīs līdz 21. jūnijam vēl ir iespējams apskatīt atklāšanas izstādi - vecākās paaudzes trimdas mākslinieku darbus, taču jau jūnija beigās būs skatāma nākamā izstāde, sola PLMC izstāžu kuratore Lelde Kalmīte (Čikāga).

Šobrīd skatāmajā izstādē pārstāvēti vecākās paaudzes mākslinieki J. Annuss, J. Gailis, J. Kalmīte, F. Milts, N. Strunke, kā arī ārpus Latvijas izveidojušies mākslinieki, piemēram, L. Mieriņš (Anglija), Ģ. Puriņš, G. Roze, O. Šteiners, (ASV), Māris Raudziņš (Austrālija) u.c.

Apmeklētāji var iepazīties ar mazāk zināmu mākslinieku L. Stepes, A. Nukšas, J. Mintika zīmējumiem, ofortiem, instalācijām.PLMC izstāžu kuratore norāda, ka Cēsu iedzīvotāji un pilsētas viesi 27.jūnijā tiks aicināti uz otrās diasporas mākslas izstādes atklāšanu, kurā būs iespējams iepazīt ASV un Kanādā dzimušo latviešu mākslinieku daiļradi.

No jauniegūtajiem kolekcijas darbiem izceļams Jana Senberga pastelis, kuru pazīstamais Austrālijas latviešu izcelsmes mākslinieks ziedojis PLMC, kā arī A. Annusas-Hagenas, R.Grendzes, G.Grīnberga (ASV) u.c. darbi.

Plānots, ka 2015. gadā Cēsu pašvaldība nodibinājuma rokās nodos blakus telpas, kuru remontam un iekārtošanai būs nepieciešami jauni ieguldījumi. PLMC iecerējis izveidot vēl vienu galeriju un ārzemju latviešu mākslas darbu krātuvi ar pētniecības centru.

PLMC mērķis ir nodrošināt ārpus Latvijas tapušas mākslas kolekcijas kvalitatīvu un ilglaicīgu glabāšanu un pieejamību plašai sabiedrībai Latvijā un ārvalstu apmeklētājiem, kā arī rūpēties, lai trimdas latviešu mākslinieku devums kļūtu par Latvijas kultūras dzīves integrētu sastāvdaļu.

PLMC galerija Lielā Skolas ielā 6, Cēsīs atvērta no trešdienas līdz svētdienai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti