Pēc glezniecības plenēra aicina uz izstādi «Brokastis Kuldīgā»

No 2018. gada 8.jūnija līdz 24.jūnijam Kuldīgas Mākslinieku rezidences galerijā norisināsies glezniecības plenēra izstāde “Brokastis Kuldīgā”.

Šī gada 28. maijā Kuldīgā savu darbu sāka ikgadēja glezniecības rezidence, kas norisinājās, sadarbojoties Latvijas Mākslas akadēmijai, Kuldīgas novada pašvaldībai un Kuldīgas Mākslinieku rezidencei. Mākslas akadēmijas Glezniecības katedras vadītāja Andra Eglīša virsvadībā plenērā laikā rezidencē uzturējās un strādāja Mākslas akadēmijas studentes un pasniedzēji. Neatņemam plenēra sastāvdaļa ir studentu darbu izstāde, informēja rezidences pārstāvis Uldis Pētersons.

Izstādē “Brokastis Kuldīgā” piedalās studentes, kas vasaras studiju ietvaros katra radījusi viesmīlīgās pilsētas nesteidzīgo rītu inspirētu gleznu. Brokastu tēma nenozīmē vien dienas sākuma maltīti, kas, atkarībā no individuālām diētas prasībām, ietver karstas kafijas modinošo aromātu un vietējās beķerejas svaigi cepto maizīšu kārdinošo smaržu vai veģetāru salātlapu un glāzi svaigi spiestas sulas, bet gan daudz plašāku personiskas pieredzes konteksta diktētu mākslas darbu.

Brīdis pirms pamošanās, ataususi atmiņā vakarā notikusi interesanta saruna, nosapņots piedzīvojums, caur logu ielēcis sauleszaķītis uz degungala, pirmie putnu treļļi, jasmīnu smarža un kursabiedreņu laba rīta vēlējums var kļūt par neatsveramu impulsu un nosacījumu radoša procesa uzsākšanai, kas rezultējas attiecīgo noskaņu dokumentējošā gleznā un piedāvā skatītājam vienu lapaspusi no jauno mākslinieču plenēra dienasgrāmatas.

Glezniecība plenēra izstādes atklāšana notiks 8. jūnijā plkst. 18.00 Mākslinieku rezidences galerijā Kuldīgā, Pils ielā 2.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Māksla
Kultūra
Jaunākie
Interesanti