Paziņoti «Cēsu mākslas balvas 2020» laureāti

Izstādes-konkursa "Cēsu mākslas balva 2020" Zelta balvu ieguvis tēlnieks Matiass Jansons, Sudraba balvas – mākslinieki Eero Rass un Ritums Ivanovs, informēja Cēsu Vēstures un mākslas muzeja direktore Kristīne Skrīvere. Izstādes darbības laikā, apmeklētāji bija aicināti balsot par savu mīļāko darbu. Skatītāju simpātijas balvu ieguva māksliniece Anna More.

Cēsu Izstāžu namā no 30. oktobra līdz 13. novembrim norisinājās izstāde-konkurss "Cēsu mākslas balva 2020". Māksliniekiem, konkursa dalībniekiem, tika piešķirts finansiāls balvu fonds – viena Zelta, divas Sudraba un viena Skatītāju balva.

Darbus vērtēja profesionāla žūrija – tekstilmākslinieks Mārtiņš Heimrāts, Latvijas Mākslas akadēmijas asociētā profesore, keramiķe Līga Skariņa, mākslas zinātniece Baiba Eglīte un Cēsu novada domes deputāte, pedagoģe Lelde Krastiņa. Konkursam savus darbus iesniedza 24 mākslinieki, kuri savā darbībā saistīti ar Cēsu novadu.  Žūrijas vērtēšanai bija nodoti 48 mākslas darbi, kas radīti 2019./2020. gadā. Izstādē piedalījās: Signe Vanadziņa, Laila Balode, Ritums Ivanovs, Anna Baklāne, Lelde Kalmīte, Kristīne Rozenberga, keramiķi Vita Vīksna, Inese Ezertēva, Normunds Laņģis, tekstilmākslinieces Dzintra Vilks un Sanita Roze, tēlnieks Matiass Jansons un citi mākslinieki. Darbi pārstāvēja dažādus vizuālās mākslas žanrus: glezniecību, grafiku, tēlniecību, keramikas, metāla, ādas, tekstila, stikla mākslu un citas tehnikas.

Mākslinieces Annas Mores darbs

Žūrijas locekļi atzina, ka visi konkursam iesniegtie darbi bija profesionāli izstrādāti, augstas kvalitātes darbi, un vērtēšanas process nav bijis viegls. Katrs darbs izcēlās ar īpaši oriģinālu vēstījumu un bija kā ceļojums mākslinieku atainotā pasaules redzējumā. Žūrija vienbalsīgi atzina, ka ir neizsakāms prieks par cēsnieku veikumu, un aicināja māksliniekus nākamajā gadā uzdrošināties un iesniegt darbus arī vizuālās komunikācijas nozarē (digitāli veidotus mākslas darbus).

Par izstādi:

Svinot Cēsu Izstāžu nama 35. gadadienu un Cēsu Vēstures un mākslas muzeja 95. gadadienu, iedibināta jauna gadskārtēja tradīcija – konkursa izstāde Cēsu profesionālajiem māksliniekiem “Cēsu mākslas balva”. Konkursa mērķis ir radīt laikmetīgus un sociāli aktīvi ievirzītus mākslas darbus, veicinot un materiāli atbalstot mākslinieku radošo darbību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Māksla
Kultūra
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt