«Pasauļu vērotājs» - audiovizuāla izstāde Tallinas ielas radošajā kvartālā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Bijušās Šaha skolas telpās (Tallinas ielā 6) topošā Tallinas ielas radošā kvartāla rezidenču/izstāžu mājā "Melnais caurums" 25. janvārī tiks atklāta Lauras Prikules un Andra Indāna audiovizuālā izstāde "Pasauļu vērotājs", portālam LSM pavēstīja izstādes veidotāji. Izstāde būs atvērta līdz 15. februārim, trešdienās, ceturtdienās, piektdienās no plkst. 15.00 līdz 19.00. Ieeja bez maksas.

“Pasauļu vērotāja” centrā ir kamieļa Sultana tēls. Vērojumi, kas veikti, izmantojot dažādus tehnoloģiskos procesus, atspoguļo viņa padrūmo, bet reizē izzinošo pieredzi par dzīvi uz Zemes laikā, kad cilvēka ietekme uz dabu ir mainījusi to neatgriezeniski, arvien lielāku daļu no planētas pārvēršot tuksnesīgā, sausā augsnē.

Darba fokusā ir pārvietošanās starptelpā starp īstām un imaginārām realitātēm, miksējot dažādas izteiksmes formas. Idejas mērķis ir atklāt pasaules, kas ir mums līdzās, bet kuras mēs ikdienā neapzināmies, tādā veidā paplašinot skatītāja pieredzi, uztveres rāmjus, un piedāvājot citas perspektīvas uz ierasto realitāti.

"Pasauļu vērotāja" ideja tika izstrādāta rezidencē Ruckas muižā, vizuālās mākslinieces Lauras Prikules un skaņu mākslinieka Andra Indāna sadarbības rezultātā aizsākot veidot darbu, kur dažādu mediju robežas tiek dzēstas.

Andris Indāns un Laura Prikule sadarbību aizsāka "Melno caurumu" radošajā darbnīcā, ko Totaldobže mākslas centrs organizēja Spānijā, 2015. gadā, mākslas rezidencē "Centro Negra" (Blankā). Spānijā iesāktais projekts “Agrokultūra. Akmens starp akmeņiem” tika papildināts nākamajā "Melnā cauruma" radošajā darbnīcā Tāšu muižā un izstādīts Totaldobže mākslas centra pagaidu telpās Muitas mājā (Liepājā). Abu mākslinieku sadarbība turpinājās arī pēc tam, realizējot vairākas performances ("Lediņš. Starp to un kaut ko citu" izstādes atklāšanā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, Ruckas muižā, Raiņa un Aspazijas mājā, u.c.).

 

Andris Indāns ir skaņas mākslinieks un komponists, pazīstams ar eksperimentālās elektroniskās mūzikas projektu "Gas of Latvia". Kopš "Gas of Latvia" izveidošanas 1997. gadā tapuši vairāk nekā desmit albumi un sniegti neskaitāmi koncerti Latvijā un citur Eiropā. Andris Indāns raksta mūziku arī kino un teātrim, periodiski piesaka sevi skaņu mākslā, piemēram, piedaloties Latvijas ekspozīcijā Arhitektūras biennālē Venēcijā 2014 u.c.

Laura Prikule studējusi Sanfrancisko Mākslas institūtā un Latvijas Mākslas akadēmijā. Strādā ar tekstu, instalāciju, fotogrāfiju un video. Veido Poētiskā Robotisma projektus. Nesenās izstādes - "Krēslā", Mūkusalas Mākslas Salons, Rīgas Fotobiennāle, “Pazudis arhīvā”, Rīgas Mākslas telpa un “Secret Life of Plants”, Büro für kulturelle Übersetzungen, Leipciga, Vācija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti