Rīta Panorāma

Telefonintervija ar Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas priekšsēdētāju Rinaldu Muciņu

Rīta Panorāma

Intervija ar lidostas "Rīga" valdes priekšsēdētāju Lailu Odiņu

Mākslas instalācija: Pasaule no plastmasas

Pasaule no plastmasas – ar mākslas instalāciju Jeruzalemē brīdina par vides piesārņojumu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Nevajadzīgie plastmasas atkritumi no visas pasaules kļuvuši par mākslas objektu Jeruzalemē, lai brīdinātu par kaitējumu, ko tie nodara videi. Instalācija ir liela lode – globuss, kas ataino pasauli, kas veidota no atkritumu gabaliem.

Mākslas instalācija akvārijā Jeruzalemē rosina diskusijas par to, kā novērst plastmasas atkritumu turpmāku kaitējumu videi. Milzu globuss, mūsu pasaules atveidojums, ir daļa no izstādes ar nosaukumu "Earth Poetica" ("Zemes poētika"). Globusa diametrs ir četri metri, un tas ir izgatavots no kaltas dzelzs ar 180 paneļiem, kas gaismā mirdz. Māksliniece Beverlija Barkata darbu radījusi no atkritumiem, ko viņai atsūtījuši cilvēki no citām valstīm, kā arī plastmasas, ko viņa pati savākusi Izraēlā.

"Izveidoju sfēru, kas simbolizē pasauli no plastmasas atkritumiem. Tā ir četri metri diametrā ar 180 paneļiem. Katrs panelis veidots no desmit dažādiem fragmentiem. Tas viss savienojas, lai kļūtu par pasauli, bet tādu pasauli, kas veidota no plastmasas atkritumiem. Tāda būs nākotne, ja nemainīsim veidu, kā uzvedamies. Tā mēs izskatīsimies," skaidroja māksliniece.

ANO dati liecina, ka pasaules iedzīvotāji katru gadu rada vairāk nekā 300 miljonus tonnu plastmasas atkritumu. Tikai desmitā daļa no tiem tiek pārstrādāta. Vēl mazliet vairāk sadedzināta. Bet pārējais – 79% nonākt izgāztuvēs un apkārtējā vidē.

Māksliniece cer, ka viņas darbs veicinās izpratni par šo problēmu. Viņa arī atklāja, ka projekta tapšanā iesaistījušies cilvēki no visas pasaules: "Cilvēki, kuri dzirdēja par projektu, atsūtīja man pakas ar plastmasas atkritumiem gan no mežiem Slovēnijā, gan pludmalēm Amerikā. Sāku saņemt plastmasas atkritumus no Austrālijas, no Eiropas valstīm, un tos izmantoju šim globusam."

Paredzēts, ka instalācija Jeruzalemē būs apskatāma pusgadu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti