Parīzē atklās Latvijas Mākslas akadēmijas studentu un absolventu izstādi «Nākotnes gravitācija»

Galerijā "Crous de Paris" Parīzē no 30.novembra līdz 16.decembrim būs skatāma Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) studentu un absolventu izstāde “Nākotnes gravitācija”. Izstādes atklāšanā 1.decembrī piedalīsies arī Latvijas Republikas kultūras ministre Dace Melbārde (Nacionālā apvienība), Latvijas vēstnieks Francijā Imants Lieģis un LMA rektors Aleksejs Naumovs.

Izstādes “Nākotnes gravitācija” autori Sandra Strēle, Mareks Kolāts, Kristaps Andersons, Monta Apsāne un Krišjānis Mežulis ir LMA studenti un absolventi, kas savu radošo rokrakstu pārliecinoši ierakstījuši Latvijas laikmetīgās mākslas kopainā un līdztekus profesionālajam sniegumam pārliecina ar spēju rosināt domāšanas procesus.

"Izstāde notiks prestižajā mākslas galerijā "Crous de Paris" un esmu gandarīta, ka Latvija ir pirmā valsts, ar kuru viņi uzsāk starptautisku sadarbību.

Svarīgi, ka sadarbība sākas tieši ar LMA studentiem un absolventiem brīdī, kad UNESCO galvenajā mītnē Parīzē atklāj vecmeistara Jaņa Rozentāla izstādi. Abas šīs norises simboliski apliecina nacionālās mākslas procesu nepārtrauktību un mākslinieku talanta daudzveidību,” uzsver Melbārde.

Jauno Latvijas mākslinieku izstāde uzdod virkni jautājumu par nākotnes ietekmi un ietekmējamību, tās attāluma robežu un savietojamību ar katra personīgo izjūtu telpu, stāsta izstādes kuratore Elīna Ģibiete: "Izstādes ekspozīcija ir stāsts par cilvēka atrašanās vietu dažādās laika dimensijās, piedāvājot katra mākslinieka personīgo skatījumu, vienlaikus esot dialogā vienam ar otru. Vienlaicīgā atrašanās atsevišķi un kopā apliecina cilvēces esības trauslo robežu starp personisko un kolektīvo, uzdodot arvien vairāk jautājumu par vēlamā attiecībām ar esošo."

Izstāde “Nākotnes gravitācija” ilustrē nākotnes mākslu un tās lomu nākotnē Latvijas jauno mākslinieku skatījumā un ir daļa no LMA simtgadei veltītā projekta “Nākotnes māksla / nākotnes zīmes”, kurš LMA un Latvijas valsts simtgades laikā iniciē jaunās mākslas nākotnes redzējuma dimensiju. Apmaiņas programmas mērķis ir iedvesmot māksliniekus radīt nākotnes vīzijas un ar tām dalīties.

Galerija "Crous de Paris" ir pilnībā saistīta ar jauniešu mākslu. Ik gadu šajā izstāžu zālē divas nedēļas apskatāmi apmēram 20 jauno mākslinieku darbi. To autori ir Francijas mākslas augstskolu studenti, un darbus izraudzījusies starptautiska laikmetīgās mākslas profesionāļu veidota žūrija.

Jauno mākslinieku, viņu darbu un sabiedrības krustpunkts ir tā ass, kas savieno galeriju "Crous de Paris" un aktuālākās radošās izpausmes un kas šo vietu pašā Parīzes sirdī padara par stratēģisku punktu, kur sastopas pasaules.

Projekta ietvaros LMA un Latvijas valsts simtgades laikā tiek veidots jaunās mākslas nākotnes redzējums – īstenojot plašu mākslas, dizaina, izglītības un pētniecības projektu klāstu, jaunie mākslinieki, dizaineri un pētnieki rada risinājumus nākotnes izaicinājumiem. Projekts rod atbildes uz jautājumiem - kāda būs nākotnes māksla, nākotnes dizains; kāda būs mākslas un dizaina loma nākotnē un kāda būs nākotne?

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Māksla
Kultūra
Jaunākie
Interesanti