Notiks publiska diskusija par Laikmetīgās mākslas muzeja nepieciešamību

Lai aktualizētu Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja nepieciešamību un runātu par tālākajiem soļiem, kas veicami, lai tuvotos šīs idejas īstenošanai, Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs (LLMC) 29. jūlijā, pulksten 14.00 organizē diskusiju, kurā kopā ar nozares ekspertiem piedalīsies valdības un Rīgas domes pārstāvji, informēja LLMC pārstāvji.

Diskusija “Gaidot laikmetīgās mākslas muzeju” tiks translēta Latvijas Laikmetīgā mākslas centra “Facebook” profilā un portālā LSM.lv. Savukārt vērot diskusiju klātienē, Ganību dambī 30, Rīgā tiek aicinātas apmeklēt Covid-19 pārslimojušas un vakcinētas personas, uzrādot sertifikātu.

Diskusijā piedalīsies kultūras ministrs Nauris Puntulis (Nacionālā apvienība), Rīgas domes mērs Mārtiņš Staķis (“Par!/Progresīvie”), Finanšu ministra padomnieks Ints Dālderis ("Jaunā Vienotība"), Latvijas Nacionālā mākslas muzeja direktore Māra Lāce, Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja fonda valdes locekle Elīna Vikmane, kā arī izstādes dalībnieks, mākslinieks un Saeimas deputāts Aigars Bikše (Attīstībai/Par!”) un izstādes dalībnieks, mākslinieks un Rīgas domes deputāts Ivars Drulle (“Par!/Progresīvie”).

Diskusiju vadīs Latvijas Laikmetīgās mākslas centra direktore Solvita Krese. Viņa uzsvēra: “Par laikmetīgās mākslas muzeja nepieciešamību tiek runāts jau vairākas desmitgades, un ir bijuši vairāki mēģinājumi tuvoties šīs ieceres īstenošanai, bet muzeja kā nav, tā nav. Ir būtiski tematu no jauna aktualizēt, uzdodot virkni jautājumu, uz kuriem kopīgiem spēkiem jācenšas rast atbildes.

Kāds būtu tālākās rīcības scenārijs, lai mēs nonāktu līdz šāda stratēģiski nozīmīga kultūras infrastruktūras objekta īstenošanai? Kā tiks veidots muzeja saturs un darbības stratēģija? Kādi būs sabiedrības ieguvumi no laikmetīgās mākslas muzeja?”

Diskusija ir daļa no mākslas parka “Mobilais muzejs. Nākamā sezona” programmas. Lai aktualizētu starptautiskās sadarbības iespējas, mijiedarbību ar lokālo vidi un pilsētas attīstības vektoriem, kā arī runātu par laikmetīgās kultūras klātbūtni pilsētas attīstības trajektorijā kopumā, norisināsies vēl divas diskusijas, kā arī citas publiskās programmas norises. 

19. augustā notiks tiešsaistes diskusija "Transnacionāla Baltijas reģiona veidošana caur muzeju un tā starptautiskās sadarbības perspektīvas", 26. augustā – tiešsaistes un klātienes diskusija "Laikmetīgās kultūras iespējas un potenciāls Rīgas attīstības kontekstā”.

Publiskajā programmā gaidāms arī grupas “alejas” koncerts 29. jūlijā, ekskursija ar kuratores asistenti Aneti Skuju 13. augustā, bērnu rīts, ekskursija un radošā darbnīca ar mākslinieku Ivaru Drulli 14. augustā, laikmetīgās dejas izrāde “Femina” 19. augustā, starpnozaru performance “Mirkļa instalācija” 26. augustā, “Punctum festivāls” 27. augustā, bērnu rīts, ekskursija un grupas “Juuk” koncerts 28. augustā.

Ieeja pasākumos bezmaksas, uzrādot derīgu Covid-19 sertifikātu, kas apliecina Covid-19 pārslimošanas faktu vai Covid-19 vakcinācijas faktu. 

Derīgs sertifikāts būs jāuzrāda kopā ar personu apliecinošu dokumentu.

KONTEKSTS:

"Mobilais muzejs. Nākamā sezona" un festivāla "Survival Kit" publiskās programmas šogad vieno nosaukuma un tematiskais ietvars "Fiktīvais muzejs", tādējādi veidojot iluzora muzeja struktūru, kas sastāv no nākotnes un pagātnes muzeju departamentiem. Nākotnes muzeja departamenta pārziņā esošos jautājumus diskusijās un pasākumos risinās mākslas parka notikumi. Savukārt pagātnes muzeja departamenta platforma būs festivāla "Survival Kit 12" publiskā programma, kurā ietvertas diskusijas, mākslinieku autorvakari, procesuālās mākslas un izglītības programmas aktivitātes.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti