Munks atvadās no Rotko

Nākamotrdien, 19. septembrī, Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā iespēja pēdējo dienu skatīt pasaulslavenā norvēģu mākslinieka Edvarda Munka oriģināldarbu „Advokāta Ludviga Meijera portrets”.

Edvarda Munka 1909. gadā radītais darbs “Advokāta Ludviga Meijera portrets”, kas ir vienīgais mākslinieka E. Munka oriģināldarbs uz audekla Tronheimas Mākslas muzeja kolekcijā, tika deponēts un atklāts Latvijas skatītājiem Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā šī gada 21. aprīlī, atzīmējot Rotko centra ceturto pastāvēšanas gadadienu.

Darbs tika eksponēts līdzās Rotko oriģināldarbu zālei, kā simboliska abu ģēniju – Munka un Rotko – satikšanās Daugavpilī. Sešu mēnešu laikā gleznu skatījuši gandrīz 40 000 Rotko centra apmeklētāju un pilsētas viesu. Tomēr, ja kāds vēl nav paguvis apskatīt Munka mākslas darbu un izbaudīt šo unikālo notikumu, kas atvēra jaunas lappuses Latvijas mākslas vēsturē, to var izdarīt līdz otrdienai, 19. septembrim (ieskaitot).

Tie, kuri vēlas skatīt Munka darbu Rotko centrā 19. septembrī bez maksas, to var izdarīt, kasē nosaucot paroli "Advokāts".

Jau tika ziņots, ka Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs sadarbībā ar Latvijas Pašvaldību savienību un Tronheimas Mākslas muzeju Norvēģijā, kā arī ar Norvēģijas vēstniecības Latvijā un Daugavpils pilsētas domes atbalstu no Tronheimas Mākslas muzeja kolekcijas aprīlī eksponēja pasaulslavenā norvēģu mākslinieka E. Munka oriģināldarbu „Advokāta Ludviga Meijera portrets”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Māksla
Kultūra
Jaunākie
Interesanti