Kultūras ziņas

LTV klasiskās mūzikas šovs un konkurss

Kultūras ziņas

Gruzijas Nacionālā baleta emociju vētra

Vienkārši priekšmeti neparastās kombinācijās

Mūkusalas Mākslas salonā atklāta Jura Dimitera darbu izstāde

Mākslinieka Jura Dimitera darbi vienmēr ir komentējuši kādu no trīs lielajām tēmām – varu, sociumu un ikdienu. Aktīvākais mākslinieka radošais laiks daudziem saistās ar pagājušā gadsimta 80.gadiem, kad par sabiedrības domāšanu mākslinieks izteicās ar plakātu mākslu. Izstādē „Lietu teātris”, kas līdz 26.aprīlim skatāma Mūkusalas Mākslas salonā, apkopota apjomīgākā mākslinieka darbu kolekcija pēdējo 20 gadu laikā.

Jura Dimitera mākslā personāži transformējas no viena darba otrā. Arī izstādē „Lietu teātris” tiek piedāvātas vairākas stāstu līnijas, sākot ar agrīnajiem darbiem no Latvijas Mākslas akadēmijas pēdējiem kursiem, tad viena no visplašāk tiražētajām un sabiedrībā redzamākajām mākslām – plakātiem. Pēdējos gados mākslinieks atgriezies pie glezniecības.

Gleznās ir ziņojumi – daudz vairāk un apslēptāki, grūtāk šifrējami. Plakāts vairāk uzrunā,” saka mākslinieks.

Priekšmeti Jura Dimitera gleznās ir kā kauliņi, kas katru reizi nozīmē ko citu un - raksturīgi mākslinieka ironiskai attieksmei - spēles procesā var mainīties. Raksturīgās košās krāsas nekur nav zudušas, līdzīgi kā eksotiski augļi, tās  ir sulīgas un izstaro gaismu.

Izstādē eksponētas gleznas un plakāti no Mūkusalas Mākslas salona kolekcijas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti