Minhenē, Luksemburgā un Rīgā būs skatāma izstāde «Latviskās dvēseles raksti»

Pavasarī un vasarā Minhenē, Luksemburgā un Rīgā būs apskatāma latviešu tautas tērpiem un Dziesmu un deju svētku tradīcijai veltīta izstāde "Latviskās dvēseles raksti".

Izstāde būs stāsts par Dziesmu un deju svētku tradīcijas attīstību saistībā ar tautas pašapziņas un valsts veidošanos un tautas tērpu kā vienu no tautas pašapziņas izteiksmes formām. Ekspozīciju veidos 26 tautas tērpi, fotogrāfiju izdrukas, etnogrāfiskie un arheoloģiskie priekšmeti un attēli, latviešu rakstu zīmes un informatīvie teksti.

Audiovizuālais noformējums atspoguļos dziesmas un dejas nozīmi latviešu dzīves uztverē. Izstādes apmeklētājiem būs iespēja izdzīvot Dziesmu un deju svētku kopdziedāšanu dažādos laikos, dejas soļa raitumu, kā arī izpētīt latviešu raksta un ornamenta nozīmi un kopsakarības laikā un telpā.

Izstāde būs atvērta no 20.marta līdz 19.aprīlim Minhenes Piecu kontinentu muzejā, no 8.maija līdz 7.jūnijam Neiminsteres Abatijā Luksemburgā un no 25.jūnija līdz 30.augustam izstāžu zālē "Rīgas mākslas telpa".

Izstāde Rīgā tiks atklāta, ieskandinot VIII Ziemeļu un Baltijas valstu Dziesmu svētkus. Ekspozīciju Rīgas mākslas telpā papildinās tautas tērpi no Skandināvijas un Baltijas valstīm.

Izstāde ir iekļauta Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē kultūras programmā, kuras pamatvērtības ir laikmetīgums, unikalitāte un izcilība. Šajā ekspozīcijā atklājas arī viena no programmas tematiskajām līnijām - Dziesmu un deju svētku tradīcija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt