Māksliniece Ieva Ekmane-Bite personālizstādē «Atspulgs» pievēršas attiecībām ar Dievu

No šī gada 16. jūlija izstāžu zāles "Rīgas mākslas telpa" Intro zālē būs skatāma mākslinieces Ievas Ekmanes-Bites personālizstāde "Atspulgs". Tā apmeklētājiem būs pieejama līdz 21. augustam, informēja izstāžu zāles pārstāvji.

Kā skaidroja māksliniece Ieva Ekmane-Bite, "Atspulgs" ir personiskākā un atklātākā izstāde, kas vēsta par viņas attiecībām ar Dievu. Iecerēto personālizstādi veido tehniski dažādi risinātas mākslas darbu sērijas – tie ir mākslas darbi audeklā ar apakšrāmi, tintes pludinājumi un video projekcija.

"Saturiski tās būs mākslinieces radītas abstraktas ainavas, sajūtu fiksācijas, kas vēsta par sastapšanos ar neredzamu, bet nepārprotami sajūtamu Viņa klātbūtni. Tas nebūs stāsts par baznīcu, tās būs iekšup vērstas sarunas meža ielokā, vizuāli dialogi jūras krastā, redzama elpas dvaša rimtā rītausmā klusā upes malā, tās būs ainas ar bezrobežu telpām, kur jūtama atbrīvošanās, paļaušanās un uzticība kādam drošam plecam. Šajos nemiera laikos, kad pasauli ir satricinājušas traģēdijas, nav lielākas aktualitātes, kā ar mākslas palīdzību veidot zināmu miera salu, kur patverties pašam māksliniekam un ļaut šajā miera zonā ienākt arī skatītājam," teikts izstādes aprakstā.

Izstādes kuratore ir Santa Matule.

Ieva Ekmane-Bite 2014. gadā ir ieguvusi maģistra grādu Latvijas Mākslas akadēmijā, studējusi stikla mākslu Čehijā, Tomasa Bata universitātē, Petra Staņicka studijā. 2014. gada rudenī pārstāvējusi Latviju starptautiskā stikla mākslas izstādē Prāgā. Kopš 2015. gada veidojusi vairākas personālizstādes – "Horizonti" Kalnciema kvartāla izstāžu zālē, "Svētdiena elpo" kultūras pilī "Ziemeļblāzma", 2016. gadā "Augšup" Liepājas Latviešu biedrības namā un 2017. gadā "Es kā tu" izstāžu zālē "Rīgas mākslas telpa".

Izstādi organizē Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības izstāžu zāle "Rīgas mākslas telpa" un atbalsta Rīgas dome un Valsts kultūrkapitāla fonds.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti