«Mākslas vingrošana. Sarunas par vizuālo». Jauns Latvijas Radio 3 – «Klasikas» raidījums

No 23. novembra katru otro sestdienu pulksten 14.05 Latvijas Radio 3 – "Klasika" skanēs jauns raidījums "Mākslas vingrošana. Sarunas par vizuālo", kas atspoguļos mākslas notikumus Latvijā un pieskarsies arī pasaules strāvojumiem, pievēršot uzmanību būtiskiem un interesantiem jautājumiem vizuālās mākslas norisēs.

Neilgā laika sprīdī "Mākslas vingrošana" līdzās raidījumam "Kāpēc dizains?" ir jau otrā jaunā pārraide, kas ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu ienāk "Klasikas" programmā.

"Ideju par dizaina daudzpusības atspoguļojumu ēterā iesēja paši jomas speciālisti, un daži izskanējušie raidījumi liecina, ka šī tēma interesēs plašu klausītāju loku," atzīst "Klasikas" direktore Gunda Vaivode.

"Kādu laiku mūsu programmā vakanta bija arī vizuālās mākslas tēma, tāpēc kopīgi nolēmām veidot jaunu raidījumu diskusijas formātā, kura vadīšanai atsaucās četri mūsu uzrunātie mākslas kritiķi: Laima Slava, Līna Birzaka-Priekule, Vilnis Vējš un Kaspars Vanags, kuri studijā aicinās arī ekspertus," atklāj Vaivode.

"Mākslas vingrošana" – tā būs profesionāļu saruna, kurā tiks aplūkotas būtiskas vizuālās mākslas tēmas, kas skar gan aktuālos jautājumus – izstādes, procesus, dažādas problēmas, gan to sasaisti ar mākslas mantojumu. Tāpat raidījuma veidotāji pievērsīs uzmanību konkrētiem māksliniekiem, stiliem, kuratoru un organizatoru darbam, mākslas institūcijām.

Raidījums "Mākslas vingrošana" būs saistošs gan čakliem izstāžu apmeklētājiem, gan tiem, kuri dažādu apstākļu dēļ nevar kultūras norises baudīt klātienē, bet vēlas par tām būt informēti.

Pirmo raidījumu 23. novembrī vadīs Vilnis Vējš, studijā aicinot jaunos mākslas kritiķus Helmutu Cauni un Tomasu Pārupu.

No kreisās: Tomass Pārups, Vilnis Vējš un Helmuts Caune

"Tā kā šis ir pirmais raidījums, mēs runāsim par pirmo reizi. Arī par nākamo reizi un tā tālāk, līdz jaunākajiem iespaidiem," pirmās pārraides tēmu ieskicē Vējš. "Cilvēki saka, ka viņi nesaprot jauno mākslu un baidās iet uz izstādēm, kur neko nesaprot.

Lūk, mani interesē, kā normāli, jauni džeki tomēr ir nonākuši līdz tādai situācijai, ka ne vien iet un skatās mākslu, bet pat izsakās par to? Vai mūsdienu māksla ir pieejama katram, un kā pie tās nokļūt?

Vai mākslu kaut kā jāmēģina "iemānīt" cilvēkiem vai arī jāpaļaujas, ka tā ceļu atradīs pati?"

No kreisās: Vilnis Vējš, Helmuts Caune un Tomass Pārups

Raidījums "Mākslas vingrošana" ēterā būs ik otro sestdienu pulksten 14.05 ar atkārtojumu  otrdienās pulksten 18.30, bet pēc izskanēšanas tas jebkurā ērtā laikā būs klausāms "Klasikas" mājaslapas arhīvā un Replay.lv.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Māksla
Kultūra
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt