Mākslas akadēmijas starptautiskās zinātniskās konferences centrā – mākslas sinerģija un ķermeniskā performativitāte

16. un 17. jūnijā Rīgā norisināsies Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) doktorantūras programmas organizēta 2. starptautiskā zinātniskā konference, kurā ar priekšlasījumiem piedalīsies gan Latvijas, gan starptautiska mēroga zinātnieki un lektori, kuri uzstāsies par šī gada konferences centrālo tēmu – "Humanitāro un dabaszinātņu sinerģija kultūras vēsturē un teorijā", informēja akadēmijas pārstāvji.

Kā norādīja rīkotāji, šī gada konference būs prezentācijas platforma, kurā tiks demonstrēti "inovatīvu pētījumu metožu ceļā iegūti rezultāti un stāstīts par mākslas zinātnes sasaisti ar humanitārām un eksaktām zinātnēm, iezīmējot šādas mijiedarbības ekonomisko atdevi – neizmērojamas iespējas dažādos pētījumu rezultātus izmantot uzņēmējdarbībā".

LMA starptautiskās zinātniskās konferences galvenais mērķis ir mainīt līdzšinējos pieņēmumus par mākslas zinātni kā abstrakciju un parādīt, ka tā pilnvērtīgi iekļaujas un papildina arī citas nozares, tādējādi paplašinot mākslas zinātnes jēdzienu. Tāpat konferences organizatori vēlas iedrošināt kultūras vēstures un teorijas nozaru zinātniekus rast jaunas pētniecības metodes un zinātniskas atklāsmes, kā arī mainīt līdzšinējos pieņēmumus.

"Konferences laikā caur mūsdienu inženiertehniskajām, lietišķo un dabaszinātņu pētnieciskajām iespējām tiks bagātināti kultūras daudzveidības izpētes rezultāti un ievērojami paplašinātas nākotnes pētnieciskās iespējas. Kā rezultātā konferencē prezentētie un publicētie starptautiskie pētījumi būs nozīmīgs ieguvums dažādām auditorijām ne tikai Latvijā un Baltijā, bet arī starptautiski," uzsvēra rīkotāji.

"Šī gada tēma, kas veltīta humanitāro un dabaszinātņu sinerģijai kultūras vēsturē un teorijā, ļaus paplašināt ne tikai mākslas zinātnes jēdzienu, bet arī pētniecības metožu iespējas, kā arī iezīmēs šādu pētījumu nozīmību kopējā tautsaimniecībā. Tieši tāpēc, lai spētu paplašināt jau ierastās un gadsimtiem izmantotās pētniecības metodes, rast jaunas kopīgas ierosmes, kas iezīmēs mākslas vērtīgo mijiedarbi ar citām zinātnēm, esam apzināti izvēlējušies šādu konferences formātu, kurā  vienkopus dažādās sekcijās piedalīsies pieredzes bagāti ārvalstu zinātnieki un mūsu augstskolas topošie pētnieki," pastāstīja Agita Gritāne, Latvijas Mākslas akadēmijas prorektore zinātniskajā darbā, doktora studiju programmas vadītāja.

Konferencē paredzēta atsevišķa sekcija "Humanitāro un dabaszinātņu sinerģija: zināšanu ekoloģijas, ķermenis un performativitāte", kurā savu dalību ir apstiprinājuši starptautiski atzīti un vietējie pētnieki, tādi kā Dominiks Džonsons (Dominic Johnson) no Londonas Universitātes (Apvienotā Karaliste), Anja Molle Lindelofa (Anja Mølle Lindelof) no Roskildes Universitātes (Dānija), Maikls Eigtveds (Michael Eigtved) no Kopenhāgenas Universitātes, Anne Sauka no Latvijas Universitātes un citi.

Paralēli akadēmiskajam virzienam konferences laikā ikvienam būs iespēja apmeklēt ķermeniskās mākslas performanci, kas šogad veltīta tēmai "Citādība". Gan mākslinieku individuālās, gan grupas performances būs iespējams piedzīvot LMA telpās no 17.-19. jūnijam performances festivālā "Starptelpa".

Konference notiks hibrīdformātā gan tiešsaistē, gan klātienē, un tajā piedalīties aicināts ikviens interesents. Detalizētāka konferences programma pieejama akadēmijas vietnē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt