Mākslas akadēmijas izstāžu telpā «Pilot» atklās izstādi «Hard Drive Of Lost Expressions»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

12. novembrī Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) eksperimentālajā mākslas telpā "Pilot" tiks atklāta grupas izstāde “Hard Drive Of Lost Expressions’’, informēja LMA pārstāvji.

Šī gada oktobrī Latvijas Mākslas akadēmijā norisinājās vieslektora, Londonas Centrālās Sentmārtina Mākslas un dizaina koledžas pasniedzēja Marka Halsona trīs nedēļu garumā vadītais meistarklašu cikls, kurš noslēdzas ar izstādi “Hard Drive Of Lost Expressions”. Izstāde veidota sadarbībā ar LMA bakalaura un maģistra programmu studentiem. Projektā galvenais uzsvars tika likts uz starpdisciplināru sadarbību, lai sniegtu studentiem iespēju strādāt ar dažādiem medijiem un izaicināt savu prakšu robežas.

Izstāde atspoguļo enerģiju, kas rodas, sadarbības procesā saskaroties ar pretrunām, kā arī negaidīti atrodot kopīgu valodu. Darbus paredzēts skatīt nevis kā individuālus veikumus, bet gan kā kopīgi veidotu asamblāžu, kur galvenā uzmanība vērsta uz telpu starp dažādajiem elementiem un mijiedarbes rezultātā radīto berzi un harmoniju.

Izstādes nosaukums atsaucas uz Marka Halsona doto uzdevumu, kurā katram no studentiem vajadzēja atnest kādu Latvijā radītu daiļliteratūras un filmas fragmentu, kuri kļuva par aizķeres punktiem darbu radīšanas procesā. Izstādes formāts kļūst par sava veida cieto disku, kurā šo dažādo atmiņu fragmenti var eksistēt vienā telpā.

Izstāde ir daļa no EU4ART projekta, kuras mērķis ir veicināt mācību programmas, kuru pamatā ir starpdisciplināra un starptautiska pieeja, kas ietver inovatīvas pedagoģiskas metodes un digitālo tehnoloģiju izmantošanu. EU4ART alianses projekta virsmērķis ir veicināt Eiropas augstākās izglītības kvalitāti un sekmēt sadarbību starp institūcijām, to studentiem un darbiniekiem, kā arī veicināt studentu un mācībspēku mobilitāti un sekmēt Eiropas augstākās izglītības konkurētspēju. Kā norādīja LMA, Londonas Centrālās Sentmārtina Mākslas un dizaina koledža ir viena no progresīvākajām un prestižākajām mākslas augstskolām pasaulē, tādēļ arī nākotnē LMA sadarbosies ar šo mākslas izglītības institūciju, lai izveidotu kopīgu papildu mācību programmu abām skolām maģistra līmenī.

Paralēli izstādei norisināsies divas sarunas ar māksliniekiem – 28. novembrī un 5. decembrī.

Izstādē piedalās: Kintija Avena, Viktorija Balašova, Aina Bikše, Kristīne Daukšte, Rute Marta Jansone, Māra Krastiņa, Madara Kvēpa, Beāte Poikāne, Liene Rumpe, Sabīne Šnē, Laura Šterna, Kristīne Upīte, Linda Vilka, Lidija Zaneripa. Meistarklases vadītājs – Londonas Centrālās Sentmārtina Mākslas un dizaina koledžas pasniedzējs Marks Halsons. Meistarklases un izstādes koordinatore Līna Birzaka-Priekule, izstādes producente Sabīne Vernere.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti