Mākslas akadēmija izstāžu sezonu atklās ar poļu izstādi «Printed Matter»

No 15. septembra Latvijas Mākslas akadēmijas aulā būs apskatāma Katovices (Polija) Mākslas akadēmijas Grafikas nodaļas studentu un pasniedzēju darbu izstāde "Printed Matter". Izstādes veidotāji aicina visus interesentus uz izstādes atklāšanu 14. septembrī plkst. 18.00.

Polija tiek dēvēta par grafikas lielvalsti. Pateicoties Krakovas starptautiskās grafikas biennāles nodibināšanai 1966. gadā, Polijas grafika 20. gadsimta 70.- 80. gados piedzīvoja strauju izaugsmi. Arī mūsdienās tā bauda augstu reputāciju Eiropā un visā pasaulē.

Izstādes darbi uz Rīgu ir atceļojuši no ASV, kur tie bija aplūkojami Sentluisā, ASV (St Louis Community College at Meramec). Šī grafikas darbu izstāde ir lieliska iespēja klātienē novērtēt jaunākos meklējumus un atradumus plašā grafikas tehniku diapazonā. Reizē ar talantīgāko Katovices Mākslas akadēmijas Grafikas nodaļas studentu darbiem izstādē būs redzami viņu pasniedzēju, starptautiski ievērojamu Polijas grafiķu – Jana Šmatloha, Adama Romaņuka, Mariuša Palkas, Marčina Bialas, Gržegoža Handereka, Evas Zavadskas, Martas Pogorželecas darbi (Jan Szmatloch, Adam Romaniuk, Mariusz Pałka, Marcin Białas, Grzegorz Hańderek, Ewa Zawadzka, Marta Pogorzelec) - darbi.

Marcin Hajewski. Personal scar

Katovices Mākslas akadēmijas Grafikas nodaļas studentu un pasniedzēju izstādē būs aplūkojami vairāk nekā 40 darbi, kuri ir veidoti dažādās grafikas tehnikās, tādās kā linogriezums, oforts, litogrāfija, digitāldruka, sietspiede, kologrāfija, ofsets un fotopolimērs.

Katovices Mākslas akadēmija ir Latvijas Mākslas akadēmijas partnere starptautiskajā programmā ERASMUS+. 2016. gada pavasarī Katovicē bija eksponēti Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas katedras pasniedzēju un studentu darbi.

Izstāde būs skatāma līdz 14. oktobris

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Māksla
Kultūra
Jaunākie
Interesanti