Mākslas akadēmijā atklās ievērojamā poļu gleznotāja Linkes izstādi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Izstādes "Atgriezties" galvenais mērķis ir atsaukt atmiņā poļu mākslinieka Broņislava Vojceha Linkes pārsteidzošo un oriģinālo mākslas stilu un faktus no dzīves. Izstādē būs iespējams aplūkot tikai dažas saglabājušās pirmskara gleznas no sērijas "Silēzija", akvareļus, zīmējumus un darbus, kuri radīti Ļvovā, un grafisko portfolio "Raudošie akmeņi", gleznas, kuras radītas mākslinieka dzīves beigās, kā arī presei paredzētu oriģinālu un iespiestu darbu un zīmējumu izlasi, informēja Latvijas Mākslas akadēmijas pārstāvji.

Broņislavs Vojcehs Linke (Bronisław Wojciech Linke, 1906–1962) ir viens no dižākajiem 20. gs. poļu māksliniekiem. Dzimis un audzis Dorpatā (Tartu) Igaunijā, mācījies Varšavas Mākslas akadēmijā un ģimnāzijā Rīgā. Viņa profesionālā darbība saistāma ar glezniecību, grafikas mākslu un animāciju, bijis arī laikmeta hronists, karikatūrists.

Linke pārstāvēja fantastikas estētiskās kategorijas mākslas stilu, bet tajā pašā laikā iesaistījās sociālajā un politiskajā dzīvē. Šobrīd, kad mūsdienu poļu glezniecības mākslā no jauna kļūst populāras fantastikas un sirreālisma tendences, kas pasaulē tiek atzītas par "poļu specialitāti", Linkes radītie mākslas darbi kalpo kā apliecinājums tam. 

Izstādes ietvaros varēs iepazīt izcilos mākslas darbus un mākslinieka sarežģīto dzīves stāstu: atsaucot atmiņā Tartu pavadīto laiku, pēc tam Ļvovas un Omskas periodu un visbeidzot staļinismu un 1956. gadu. Tas ir viens no interesantākajiem laikiem Polijas kultūras attīstībā un vienlaikus viens no grūtākajiem laikmeta vēsturē. 

Lielākā daļa darbu nāk no Varšavas Neatkarības muzeja kolekcijas. Projekta partneri: Latvijas Mākslas akadēmija, Polijas vēstniecība Rīgā, Neatkarības muzejs Varšavā.

Projekts tiek finansēts no Kultūras un nacionālā mantojuma ministrijas līdzekļiem daudzgadu programmas "NEATKARĪGAIS 2017-2021" ietvaros, kā daļa no Āama Mickēviča institūta "Kultūras tilti" dāvinājumu programmas. Izstāde aplūkojama Mākslas akadēmijas pirmā stāva vestibilā no 8. līdz 23.novembrim. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti