LMS galerijā darbus izstādīs jaunie tēlnieki

Latvijas Mākslinieku savienības (LMS) galerijā 6. novembrī plkst. 17 tiks atklāta izstāde „T-faktors”, kurā būs iespēja iepazīt Latvijas tēlnieku jaunākās paaudzes – Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) studentu un absolventu veikumu.

Izstādē piedalās Kristaps Andersons, Rihards Ābeltiņš, Anete Bajāre, Rūdolfs Bērziņš, Sanita Čevere, Laima Daberte, Ansis Dobičins, Anna Egle, Zane Elerte, Amanda Krūmiņa, Andris Maračkovskis, Jānis Noviks, Anna Rasmus, Andrejs Ratkevičs, Marks Rožencovs, Solvita Rulle, Svetlana Saveļjeva, Ilona Sparāne, Una Stahovska, Agita Šteinberga, Līga Trēgere, Lauris Vītoliņš, Justīne Zepa un Madara Zepa. Izstādes organizatore un kuratore ir LMA asociētā profesore Olga Šilova.

Iespēju rīkot izstādi LMS galerijā tēlniece Olga Šilova ieguva, uzvarot LMS ikgadējās vizuālās mākslas izstādes “Rudens 2014/ Melnie suņi” konkursā ar darbu “Tepiķis”. LMS balvu māksliniece izvēlējusies izmantot nevis personālizstādes izveidei, bet gan izstādē iepazīstināt ar savu audzēkņu - LMA jauno tēlnieku, veikumu.

"Kļūt par šīs izstādes kuratori mani mudināja Latvijas tēlniecības situācija mākslas dzīves kontekstā. Ceru, ka izstāde lauzīs aplamo priekšstatu par tēlniekiem kā vienīgi fiziskā darba darītajiem, aprobežotiem amatniekiem, kuru ”vieta ir kapos’’ – darinot kapu pieminekļus," skaidro Olga Šilova. "Šīs izstādes mērķis ir parādīt plašākai publikai mūsu tēlniecības studentu radošo potenciālu. Mākslas akadēmijā tieši tagad veidojas jauna talantīgu tēlnieku paaudze. Ir visi priekšnoteikumi, lai, izejot ārpus Mākslas akadēmijas sienām, jaunie tēlnieki radītu nozīmīgus darbus gan Latvijā, gan ar saviem darbiem pārstāvētu savu valsti starptautiskā arēnā. Lai tas notiktu, ir nepieciešams, lai šos autorus ieraudzītu un novērtētu mūsu mākslas zinātnieki, žurnālisti, izstāžu kuratori. Savukārt jaunajiem māksliniekiem izstāde ir lieliska iespēja paskatīties uz sevi kritiski, samērot savu devumu ar ekspozīcijas kopumu, nospraust jaunus radošos mērķus.”

Burtu "T" nosaukumā izstādes veidotāji atšifrē kā "tēlniecība", bet "faktoru" kā ietekmējošu spēku, iemeslu; parādības, procesa attīstības nosacījumu, cēloni. Olgas Šilovas izvēlētie darbi iepazīstina ar jauno tēlnieku radošo attīstību no studiju pirmā kursa līdz maģistra diplomam. Vairāki no māksliniekiem sevi jau ir pierādījuši starptautiskās izstādēs un simpozijos, bet daži savus darbus plašākai publikai rāda pirmo reizi. Darbu radīšanai izmantoti kā klasiskie, tā arī netradicionālie materiāli un tehnikas: plastilīna un māla veidojumi, metinājums, metāla lējums, kompozītie materiāli, ready-made, instalācija, kinētiskie objekti, un atklāšanas dienā pat performance - tetovējums.

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Māksla
Kultūra
Jaunākie
Interesanti