Kultūras ziņas

Top izstāde «No laika gala»

Kultūras ziņas

Tatjanas Tolstajas nepazīstamā Latvija

Deviņas galvas Mākslas akadēmijā

LMA izstādīs savu rektoru labākos darbus

Vilhelms Purvītis, Oto Skulme, Valdis Dišlers - tie ir ne tikai Latvijas mākslinieku, bet arī Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) rektoru vārdi. Savukārt viņu nozīmīgākie daiļrades posmu darbi būs skatāmi izstādē “9 GALVAS. Mākslinieks rektora amatā” LMA aulā no 2. līdz 22. februārim.

Izstāde būs stāsts par Latvijas Mākslas akadēmijas rektoriem: Vilhelmu Purvīti, Jāni Kugu, Oto Skulmi, Leo Svempu, Edgaru Iltneru, Valdi Dišleru, Induli Zariņu, Jāni Andri Osi un Alekseju Naumovu. Viņi ir ne vien ietekmējuši kopējo Latvijas mākslas attīstību, bet jau no pašiem akadēmijas pirmsākumiem strādājuši pie latviešu nacionālās mākslas skolas izveides un saglabāšanas, jauno talantu kopšanas un savu zināšanu nodošanas nākamajām paaudzēm.

Akadēmijas dibinātājs un pirmais rektors bija izcilais latviešu gleznotājs Vilhelms Purvītis, un tā oficiāli ar Ministru kabineta rīkojumu dibināta 1919. gada 20. augustā, taču studiju darbs tika uzsākts 1921. gada 12. oktobrī. Latvijas valsts jau sākotnēji ar Latvijas Mākslas akadēmiju saistīja lielas cerības, tai bija jāapliecina nācijas briedums un tiesības patstāvīgi lemt savu un savas valsts likteni.

Izstādes kuratores, Latvijas Mākslas akadēmijas 4. kursa mākslas zinātnes apakšnozares studentes, izstādi veidojušas ar prof. Dr. art.  Andra Teikmaņa, rektora prof. Alekseja Naumova un asoc. prof. Dr.art. Aijas Freimanes atbalstu un ierosinājušas pētnieciski un radoši apzināties Latvijas mākslas vēstures norises un iesaistot tās īstenošanā Latvijas Mākslas akadēmijas mācību spēkus un struktūrvienības. Izstādē tiks eksponēti darbi no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja, Latvijas Nacionālā arhīva, Latvijas Valsts arhīva, Rakstniecības un Mūzikas muzeja, Mūkusalas Mākslas salona, Galerijas “Daugava”, Irinas un Māra Vītolu, Kristapa un Kaspara Zariņu, Ievas Iltneres, Ingas Dišleres, Jāņa Andra Oša un Alekseja Naumova kolekcijām.

 Izstādei tiks izdots arī katalogs "9 GALVAS. Mākslinieks rektora amatā".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Māksla
Kultūra
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt