Līvānos svinēs stikla ražošanas 130 gadu jubileju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

No 24.-26.augustam Līvānos norisināsies otrais Mūsdienu mākslas galerijas festivāls, kas šogad būs veltīts stikla tēmai, pavēstīja biedrības "Galerija" pārstāve Lāsma Vindule.

Šogad aprit 130 gadu, kopš Līvānos notikusi stikla ražošana, tādēļ festivāla mērķis ir veicināt jaunrades procesus saistībā ar senajām Līvānu stikla tradīcijām

un veicināt profesionālās mūsdienu mākslas pieejamību plašai sabiedrībai Latgales reģionā.

Šis būs jau otrais Mūsdienu mākslas galerijas (MMG) festivāls un arī šogad tā ietvaros pilsētas iedzīvotājiem un viesiem būs iespēja apmeklēt un piedalīties dažādos bezmaksas pasākumos - lekcijās, meistardarbnīcās, performancēs, koncertos un citās aktivitātēs.

Festivāls 24.augustā pl.18 tiks atklāts ar stikla mākslinieka Arta Nīmaņa un fotogrāfa Roberta Vīcupa personālizstādēm. Artis Nīmanis ir dizainers un stikla mākslinieks, zīmola “an&angel” stikla trauku galvenais dizainers. Autora darbības fokusā ir arī monumentālāki projekti – funkcionālas un dekoratīvas stikla dizaina detaļas interjeram un arhitektūras objektiem, ekskluzīvas vitrāžas, apgaismes ķermeņi un virsgaismas risinājumi. Arta Nīmaņa izstāde FRAGILE saņēmusi “Kilograms kultūras 2016” balvu kategorijā “Vizuālā māksla”. Savukārt fotogrāfs Roberts Vīcups, kurš vairāk nekā 10 gadus aizraujas ar dokumentālo foto un bijušās PSRS vēsturiskā mantojuma fotodokumentāciju, Mūsdienu mākslas galerijas festivālā piedāvās savu skatījumu uz bijušo Līvānu stikla rūpnīcu. Pēc izstāžu atklāšanas notiks lekcija/saruna ar mākslinieku Arti Nīmani.

25.augustā laukumā pie Mūsdienu mākslas galerijas no pl.19 līdz pl.21 ikvienam interesentam būs iespēja piedalīties bezmaksas zīmogu un alternatīvās fotogrāfijas meistardarbnīcā, kas tapusi sadarbībā ar Deer UV. Bet pl.21 te norisināsies īpaši festivālam radītā jaundarba “Dzīvā stikla simfonija” pirmatskaņojums. Muzikāli audiovizuālo priekšnesumu ir veidojis mūziķis Ivans Ustinovs un mākslinieks Raimonds Vindulis.

Savukārt 26.augustā pl.18 Mūsdienu mākslas galerijā uz “Sarunu performances teritorijā” aicina kustību teātra māksliniece Māra Uzuliņa un multimediju mākslinieks Armands Grundulis, bet “Mūsdienu mākslas galerijas festivālu 2017” pl.20 laukumā pie MMG noslēgs grupas “Dabasu Durovys” brīvdabas koncerts. Visi pasākumi festivāla ietvaros ir pieejami bez maksas.

Festivāla norisi atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds, Latgales reģiona attīstības aģentura, A/S „Latvijas Valsts meži”, Līvānu novada dome.

Mūsdienu mākslas galerija darbojas kopš 2016.gada un tās mērķis ir sekmēt dažādas mākslas izpausmes reģionā un vecināt to pieejamību vietējiem iedzīvotājiem, nodrošinot kvalitatīvu un inovatīvu kultūras pasākumu piedāvājumu. Galerijas darbu organizē biedrība “Galerija”. MMG atrodas Rīgas ielā 108a, Līvānos, tās apmeklējums – bez maksas, darba laiks – no trešdienas līdz sestdienai pl.12-18.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti