Liepājas muzejā plenēra darbu un Benitas Bitānes izstāde

Trešdien, 31. maijā,  plkst. 17 Liepājas muzejā atklās 21. starptautiskā zīmētāju un gleznotāju plenēra “Liepājas marīna’16” atlasīto darbu izstādi. Savukārt 2. jūnijā plkst. 17 Liepājas muzejā lielajā izstāžu zālē tika atklāta mākslinieces Benitas Bitānes personālizstādi "Gleznas".

Marīna '16

Aivara un Ingas Kleinu organizētais starptautiskais jūras glezniecības plenērs kļuvis par Liepājas vasaras kultūras dzīves neatņemamu sastāvdaļu. Tā laikā mākslinieki no dažādām pasaules malām ar sev raksturīgu izteiksmes veidu iemūžina Liepājas un tās apkārtnes ainavu. 

Šogad tradicionāli turpināsies šī tradīcija un mākslinieki, Liepājas iedvesmoti, atkal radīs jaunu darbus, kas bieži vien liepājniekiem ļauj ieraudzīt savu pilsētu no cita skatupunkta, reizēm ieraudzīt nepamanīto un reizēm vienkārši kļūt lepniem par savas pilsētas skaistumu.

Liepājas plenērs ir viens no ilglaicīgākiem un vērienīgākiem plenēriem Latvijas mākslas vēsturē. Vienīgais tāda mēroga pasākums pilsētvidē. Tāpat tradicionāli Liepājas muzejā pirms jaunā vasaras plenēra ikviens interesents tiek aicināts atskatīties uz pagājušās vasaras plenērā tapušajiem mākslas darbiem.

Pērn plenērā piedalījās vairāk nekā 30 gleznotāju un grafiķu ne tikai no Latvijas - Liepājas, Ventspils, Rīgas, Jūrmalas, Lielvārdes, Madonas, bet arī ārvalstu mākslinieki - no Šveices, Lietuvas un Baltkrievijas.

Plenēru “Liepājas marīna” atbalsta Liepājas Kultūras pārvalde, Liepājas speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) pārvalde, Liepājas osta, Liepājas Valsts tehnikums, kā arī privāti uzņēmēji.

Izstāde skatāma līdz 2. jūlijam. Ieeja bez maksas.

Benitas Bitānes restrospekcija

Izstāde ļaus izsekot līdzi Benitas Bitānes otas triepiena mainīgumam, krāsu un pasaules izjūtai. Māksliniece ir izteikta koloriste. Viņa pasauli redz un jūt krāsaini. Gleznotājas daiļradei raksturīgi skaisti sudrabaini pelēkie toņi, tonāli niansēti krēslaini pelēkie, oranžās, zaļās, violetās impresijas un draudoši sarkanais.

Benita Bitāne savā radošajā izpausmē palikusi uzticīga jūras gleznieciskā tēla atspoguļojumam. Būdama jutīga dabas vērotāja un dabas noskaņu atainotāja, gleznās ar jūras tēlojumu viņa spējusi atrast daudzveidīgu krāsu gammu un nianses.

Arī ziedi un ziedēšana, zeme, lauki ar cilvēku klātbūtnes un darbības zīmēm, debesis ir mākslinieces iedvesmas avots. Māksliniece niansēti tver diennakts un gadalaiku izmaiņas, atraisīti izmantojot visus tos izteiksmes līdzekļus, ko pieļauj eļļas glezniecība.

Benitas Bitānes radošā pieredze vairojusies, strādājot glezniecībā, scenogrāfijā, vadot plenērus, vingrinot roku grāmatas mākslā un preses grafikā, kā arī vairojot savas un audzēkņu atziņas mākslas pedagoģijā.

Benita Bitāne beigusi Liepājas Lietišķās mākslas vidusskolu un absolvējusi Mākslas akadēmiju ar diplomdarbu "Zvejnieku ostā" Eduarda Grūbes vadībā.

60. un 70. gados Liepājas teātrī strādājusi par vecāko mākslinieci dekoratori, bijusi scenogrāfe iestudējumiem P. Bomaršē "Figaro kāzas", F. Ervē "Šķelmīgā jaunkundze" u.c. 12 gadus līdz 1988. gadam strādājusi par pedagoģi Lietišķās mākslas vidusskolā, pēc tam darbojas kā brīvmāksliniece, visus spēkus veltot glezniecībai. 1982.gadā uzņemta Latvijas Mākslinieku savienībā. Izstādēs Benita Bitāne piedalās kopš 1958. gada.

Benitas Bitānes personālizstāde "Gleznas", kas veltīta mākslinieces nozīmīgai dzīves jubilejai, Liepājas muzeja lielajā izstāžu zālē būs skatāma līdz 2. jūlijam. Ieeja bez maksas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Māksla
Kultūra
Jaunākie
Interesanti