Liepājas muzejā atklās izstādi  «Mākslinieks glezno mākslinieku»

No 8. augusta Liepājas muzejā Kūrmājas prospektā 16/18 būs atvērta izstāde, kur varēs apskatīt portretus, kuros mākslinieki gleznojuši savus kolēģus – māksliniekus. Izstāde veidota no Liepājas muzeja mākslas priekšmetu kolekcijas.

Izstāde piesaista ne tikai ar mākslinieku profesionalitāti un spēju atklāt portretējamā personību, bet vedina ielūkoties mākslinieku savstarpējā dialogā, informēja Liepājas muzeja muzejpedagoģe Maruta Eistere. 

Portrets ir viens no tēlotājas mākslas žanriem, kurā tiek atveidota individualizēta konkrēta persona. Šajā gadījumā ir interesanti izsekot līdzi tam, kā mākslinieks redz un atspoguļo portretā mākslinieku.

Izstādē “Mākslinieks glezno mākslinieku” apskatāmi tādu mākslinieku kā Teodora Uldriķa, Matīsa Zavicka, Jāņa Sudmaļa, Staņislava Diņģeļa, Skaidrītes Elksnītes, Alda Kļaviņa u.c. radīti mākslinieku – laikabiedru portreti, kas tapuši 20. gadsimta otrajā un trešajā ceturksnī.

Izstāde ļauj iepazīt ne tikai Liepājas mākslu, bet arī pašu mākslinieku personības. Viņu dzīves redzējums bieži vien veido īpašas personības iezīmes, kuras piesaista, uzrunā un ieinteresē viņu sekotājus.

Šajā izstādē apmeklētāji aicināti mākslinieku darbos iepazīt Hermaņa Aplociņa, Miķeļa Pankoka, Jāņa Zuntaka, Ēvalda Dajevska, Māra un Teodora Uldriķu, Valtera Uztiča, Rūdolfa Priedes, Valda Mackara, Staņislava Diņģeļa, Jāņa Lauvas, Pētera Kļaviņa, Ernas Ošeles un citu mākslinieku izteiksmīgos, tikai viņiem raksturīgos sejas vaibsts, attēloto dzīves uztveri.

Izstāde skatāma no 8. augusta līdz 2. septembrim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Māksla
Kultūra
Jaunākie
Interesanti