Liepājas muzejā atklās Ivara Heinrihsona personālizstādi

Par godu baletmeistara Leona Brunava piemiņai veltītajam trešajam starptautiskajam bērnu baleta festivālam 3.oktobrī plkst. 17 Liepājas muzejā tiks atklāta mākslinieka Ivara Heinrihsona personālizstāde „Balets Liepājā. Glezniecība”.

Ivars Heinrihsons ir spožākais liriskā neoekspresionisma pārstāvis latviešu mūsdienu glezniecībā ar izsmalcinātu ahromātisku krāsu paleti, kur melna līnija vai laukums ir pamatu pamats – ekspresija un stabilitāte. Gleznotāja iedvesmas avoti ir ļoti konkrēti un izsaka viņa ego iekšējās izpausmes formas. Balets asociējas ar tiekšanos pēc ideālā, trauslā un baltā.

"Klasiskais balets ar savām „pačkām”, fiksētām pozām un normētiem žestiem rada īpašu nereālu sajūtu gaisotni, ko izjūt ikviens, kas bijis ar to saskarē," norāda mākslinieks. "Kaut kad jaunībā gūtais "Gulbju ezera" baudījums uz mani atstājis neizdzēšamu iespaidu. Klasicisma „normatīvā” stila un motīvu skaidrība, tiekšanās pēc estētiskas pilnības stāv pāri materiālām problēmām, kas piesārņo mūsu prātus šodien, iedvesmojot mūs nezināmai, ideālai nākotnei.”

Ivars Heinrihsons dzimis 1945. gadā. Mācījies J. Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolā (1957-1964), studijas turpinājis Latvijas Mākslas akadēmijā pie profesora E. Kalniņa (1967-1973). Latvijas Mākslinieku savienības biedrs. Izstādēs piedalās kopš 1973. gada gan Latvijā, gan ārzemēs – ASV, Vācijā, Spānijā, Kanādā, Šveicē, Krievijā u.c. Viņa darbi atrodami muzeju kolekcijās un privātkolekcijās visā pasaulē. Ivars Heinrihsons ir Latvijas Mākslas akadēmijas profesors.

Izstāde Liepājas muzejā būs skatāma līdz 12.oktobrim.

Jau vēstīts, ka Liepājas galerijā UPB atklāta mākslinieces Daces Dēliņas-Lipskas baleta skiču izstāde „Ballet”, kas iesāka 3.starptautisko bērnu baleta festivālu. Festivāla galvenie notikumi risināsies oktobra nogalē, bet visu mēnesi Liepājā būs skatāmas vairākas izstādes, kas veltītas baleta tēmai.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti