Liepājas muzejā atklāj Ineses Brants porcelāna izstādi «Mirdzums»

Piektdien, 5. janvārī, plkst. 17 Liepājas muzejā tiek atklāta keramikas mākslinieces Ineses Brants porcelāna darbu izstāde “Mirdzums”, kurā būs apskatāmi pēdējo desmit gadu laikā tapuši darbi.

Izstādi veido dažādas porcelāna formas – vāzes, šķīvji, bļodas, arī krūzes un krūzītes – kuras māksliniece apgleznojusi virsglazūras un zemglazūras tehnikās.

Savos darbos Inese Brants apcerīgas un klasiskas tēmas spēj pasniegt oriģinālā mākslinieciskā risinājumā un augstvērtīgā tehniskā izpildī­jumā, lietojot sarežģītas un darbietilpīgas porcelāna apgleznošanas tehnikas, radot bau­dāmu rezultātu gan mākslas dekorativitātes mīļotājiem, gan filozofiska kodola meklētājiem.

Izstāde savā ziņā ir atskaites punkts mākslinieces dzīvē – kad daudz ir piedzī­vots, izdarīts, radīts, iemācīts un arī aprakstīts, ir laiks to nodot skatītāju vērtējumam.

Inese Brants ir keramikas māksliniece, kuras specializācija ir porcelāna apgleznošana, ko ne tikai praktizē, bet arī pēta teorētiski un māca citiem; ar to mākslinieci pazīst ne tikai Latvijas, bet arī Eiropas keramikas un porcelāna mākslas vidē.

Pēdējos piecos gados mākslinieces personālizstādes notikušas arī Ģ. Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzejā, Rīgas Porcelāna muzejā, Cēsu muzeja izstāžu zālē, Daugavpils vēstures un mākslas muzejā, Krāslavas vēstures un mākslas muzejā, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā.

Inese Brants 2016. gadā piedalījās Starptautiskajā keramikas simpozijā un simpozija darbu izstādēs Kvartas keramikas muzejā, Žironas muzejā un Barselonas keramikas asociācijas galerijā Barselonā, kā arī katru gadu piedalās Zvārtavas starptautisko porcelāna apgleznošanas simpoziju izstādēs.

Izstāde Liepājas muzejā apskatāma no 5. janvāra līdz 25. februārim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Māksla
Kultūra
Jaunākie
Interesanti