Rīta Panorāma

Intervija ar premjerministri Laimdotu Straujumu

Rīta Panorāma

Laika ziņas

Latvijas Tekstilmākslas asociācijas 20. jubilejas izstāde

Latvijas Tekstilmākslas asociācija 20.gadskārtu atzīmē ar izstādi «Materiālu svārstības»

Līdz 21.jūnijam Latvijas Mākslinieku savienības galerijā skatāma Latvijas Tekstilmākslas asociācijas 20 gadu jubilejas izstāde "Materiālu svārstības".

Tekstilmākslas izstāde "Materiālu svārstības" parāda pārmaiņas, kas 20 gados, kopš pastāv Latvijas Tekstilmākslas asociācija, arī mākslas dzīvē krasi mainījušas gan radošo domāšanu, gan pielietojamos materiālus.

"Tas ir bijis laikmets, kad cilvēkiem ir bijis daudz laika vai arī viņiem ir bijis vajadzīgs patvērums, darinot rokdarbus un nodarbojoties ar lietām, kas viņus priecē, vienlaicīgi arī domājot citas domas," stāsta tekstilmāksliniece, Latvijas Mākslas akadēmijas profesore Barbara Ābele. 

Māksliniece Barbara Ābele rūpīgi krājusi rokdarbus, viņas darbs "Patvērums" ir laikmetu saspēle ar šodienu. "Es rokdarbus esmu mēģinājusi klasificēt, izmantojot polirutānu, tādā veidā piešķirot šiem rokdarbiem mūžīgu nesajušanu," norāda māksliniece.

Izstādē klasiskās tehnikas mijas ar pašu autoru izveidotajām mākslas tehnikām. Mākslinieku darbi šodien nav domāti tikai dekoratīvam skaistumam, tajos ir arī rūgta ironija par deformēto vidi, kurā dzīvojam šodien. "Iespaids, protams, ir no dabas, jo zirnekļa tīkli ir bezgala skaisti, bet pamatdoma man ir tā, cik mēs ārkārtīgi atsvešināmies viens no otra. Mūs pārklāj kopējā tīmekļa struktūra," par savu darbu stāsta izstādes kuratore, Latvijas Mākslas akadēmijas profesore Aija Baumane.

Latvijas Tekstilmākslas asociācija rīko izstādes un darbus regulāri eksponē gan Rīgā, gan Latvijas novados, gan sadarbībā ar Latvijas Republikas vēstniecībām, muzejiem un galerijām arī daudzviet pasaulē: Itālijā, Beļģijā, Vācijā, Igaunijā, Austrālijā un citviet.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt