Latvijas Mākslas akadēmijā atklās izstādi «Skaties. Redzi»

Atzīmējot Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) simtgadi un domājot par mākslas un mākslinieku uztveri ārpus radošās vides, LMA aulā atklās mākslas zinātnes studentu veidotu izstādi “Skaties. Redzi”. 

Izstādes pamatā ir doma par mākslas vērošanu, skatītāja un mākslinieka attiecībām, kā arī pārdomas par to, vai skatītājam nepieciešams redzēt mākslas radīšanas procesu, informēja LMA pārstāvji. No LMA studentu un pasniedzēju radošā procesa liecībām izveidota instalācija, kas attēlo mākslinieka darbību un ietekmes, ļaujot skatītājam šķietami ielūkoties mākslinieka galvā vai ieraudzīt mākslu no iekšpuses. 

Mākslas akadēmijas simtgadē svarīgi apzināties ne tikai atsevišķu ar akadēmiju saistītu mākslinieku panākumus, bet arī akadēmijas kopējo ieguldījumu Latvijas kultūrā. Tieši tāpēc izstāde veidota no akadēmijas studentu un pasniedzēju iesniegtajiem materiāliem, vispārējas pārdomas par mākslu saistot ar radošo akadēmijas vidi.

Izstādē izmantoti Baibas Ābelītes, Asnātes Balodes, Krišjāņa Elvika, Lindas Jākobsones-Viškeres, Andra Kaļiņina, Kristīnes Kutepovas, Rebekas Lukošus, Miķeļa Mūrnieka, Justīnes Plankājas, Artas Raitumas, Kristīnes Rublovskas, Luīzes Elizabetes Rukšānes, Gitas Sprinces, Ingūnas Strožas, Jāņa Šneidera, prof. Dr. phil. Jāņa Taurena, Dāvja Vaivada, Kornēlijas Vītolas, Elīnas Zāgeusas, Paulas Zvanes materiāli.

Izstādi organizē Latvijas Mākslas akadēmija prof. Dr. art. Andra Teikmaņa vadībā. Izstādes kuratores – LMA Mākslas vēstures un teorijas nodaļas IV kursa studentes Madara Barga, Egita Kopštāle, Andra Mihelsone un Paula Stutiņa. Izstādes atklāšana 2019. gada 17. janvārī plkst. 18.00.

Māksla
Kultūra
Jaunākie
Interesanti