Latvijas ledus mākslinieki jau ceturto reizi dosies uz Harbinu

2015. gada janvārī Ķīnas ziemeļu pilsētā Harbinā norisināsies 31. Starptautiskais Ledus un sniega skulptūru festivāls, kurā divus gadus pēc kārtas par čempioniem atzīti Latvijas mākslinieki. Šoreiz, pārstāvot Latviju kā Eiropas Savienības Padomes prezidējošo valsti, uz Harbinu dosies četri no Latvijas nopelniem bagātākajiem tēlniekiem – Kārlis Īle, Maija Puncule, Mintauts Buškevics un Ainars Zingniks.

Harbinas Starptautiskais Ledus un sniega skulptūru festivāls ir viens no pasaulē lielākajiem ledus un sniega mākslas notikumiem, kas kopš 1985. gada ik ziemu pulcē tūkstošiem mākslinieku no visas pasaules.

Festivāla laikā norisinās vairāki vietējas un starptautiskas nozīmes konkursi. Latvijai no tiem būtiskākie ir divi – Starptautiskais Sniega skulptūru konkurss un Starptautiskais Ledus skulptūru konkurss, jo tieši šajos konkursos Latvijai ir savi pasaules čempioni.

Latvijas mākslinieki uz Harbinu pirmo reizi devās 2006. gadā, taču pirmo godalgu Latvijai 2011. gadā ieguva Kārlis Īle un Mintauts Buškevics, ledū attēlojot stāstu par "Alisi brīnumzemē".

2012. gadā Latvijas mākslinieku komanda atveda mājās veselas divas godalgas. Kārlis Īle ieguva otro vietu Ledus skulptūru konkursā ar kompozīciju "Dzīves grāmata". Savukārt Sniega skulptūru konkursā par vislabāko tika atzīts darbs “Sapņotāji”, ko veidoja Kārlis Īle kopā ar Agnesi Rudzīti-Kirillovu un Maiju Punculi. 

Festivāla noteikumi paredz, ka katrā kategorijā tiek izvēlēts viens pirmās vietas ieguvējs, divi otrās vietas ieguvēji un trīs trešās vietas ieguvēji. Mākslinieki var strādāt individuāli vai komandās. Ledus skulptūru konkursā komandā var būt ne vairāk kā divi cilvēki, bet sniega skulptūru var veidot pat četru cilvēku komanda. Katrai komandai tiek piešķirts noteikta izmēra ledus vai sniega klucis, no kura nepilnu triju dienu laikā, izmantojot dažādus instrumentus un tehnikas, ir jāspēj izvilināt brīnumu.

Ņemot vērā Latvijas mākslinieku līdzšinējos panākumus, viņu dalība Harbinas Starptautiskajā Ledus un sniega skulptūru festivālā ir iekļauta Latvijas prezidentūras ES Padomē kultūras programmā..

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Māksla
Kultūra
Jaunākie
Interesanti